28. marca 2008

Pálffy vyrovnal v produktivite Demitrov rekord - 99 bodov

Hokejový útočník HK 36 Skalica Žigmund Pálffy vyrovnal rekord Pavla Demitru v počte získaných kanadských bodov v najvyššej slovenskej súťaži v jednom ročníku. Demitra v lockoutovej sezóne 2004/2005 ...

KOŠICE 28. marca (WEBNOVINY) - Hokejový útočník HK 36 Skalica Žigmund Pálffy vyrovnal rekord Pavla Demitru v počte získaných kanadských bodov v najvyššej slovenskej súťaži v jednom ročníku. Demitra v lockoutovej sezóne 2004/2005 nazbieral v trenčianskom drese 99 bodov (32+67), Pálffy ich má na svojom konte po piatkovom siedmom zápase semifinálovej série proti Košiciam rovnako 99 (37+62). Svoje bodové konto však už nemôže rozšíriť, keďže pre Skalicu sa aktuálna sezóna 2007/20098 prehrou 4:5 v Košiciach v piatok večer definitívne skončila. Onedlho 36-ročnému Skaličanovi sa tak ako prvému hráčovi v histórii slovenskej extraligy nepodarilo pokoriť stobodovú hranicu. Pálffy si svoj 99. bod pripísal v prvej tretine košického súboja, keď v 16. minúte vyrovnával na 1:1. SITA