Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. januára 2019

Panamu postihol rozsiahly výpadok elektrickej energieRozsiahly výpadok elektrickej energie postihol v nedeľu Panamu, len tri dni pred príchodom pápeža Františka do tejto stredoamerickej krajiny na Svetový deň ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Panama 20. januára (TASR) - Rozsiahly výpadok elektrickej energie postihol v nedeľu Panamu, len tri dni pred príchodom pápeža Františka do tejto stredoamerickej krajiny na Svetový deň mládeže.


Spoločnosť ETESA, ktorá zabezpečuje dodávku elektrickej energie, uviedla, že výpadok v rozličných častiach krajiny nastal dôsledkom "chyby v integrovanom národnom systéme", informovala tlačová agentúra AFP. "Tímy pracujú na obnovení činnosti v čo najskoršom termíne," uviedla ETESA na Twitteri.

ETESA, ktorá neposkytla žiadne podrobnosti týkajúce sa príčin výpadku energie, vyhlásila, že elektrický prúd bude obnovený postupne.

Pápež František bude v Paname od stredy do nedele 27. januára. Na Svetovom dni mládeže sa očakáva účasť najmenej 200 000 ľudí.

Pôjde už o 26. zahraničnú cestu pápeža argentínskeho pôvodu odkedy ho v roku 2013 zvolili za hlavu katolíckej cirkvi, a jeho vôbec prvú cestu do Panamy vo funkcii pápeža. Posledným pápežom, ktorý absolvoval cestu do tejto krajiny, bol Ján Pavol II., ktorý do Panamy zavítal v rámci svojho turné po Strednej Amerike v roku 1983.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Facebook by mohol čeliť rekordnej pokute pre porušenie ochrany osobných údajov
<< predchádzajúci článok
Na zámku vo Zvolene bude prednáška o miestach pochovávania

Panamu postihol rozsiahly výpadok elektrickej energie - diskusné fórum čitateľov