Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

31. októbra 2006

Panasonic Electronic Devices Slovakia plánuje zvýšiť tržbySpoločnosť Panasonic Electronic Devices Slovakia, s.r.o. Trstená, ktorá sa zaoberá výrobou elektronických zariadení a komponentov, plánuje v tomto roku z predaja vlastných výrobkov a služieb ...Zdieľať

BRATISLAVA 31. októbra (WEBNOVINY) - Spoločnosť Panasonic Electronic Devices Slovakia, s.r.o. Trstená, ktorá sa zaoberá výrobou elektronických zariadení a komponentov, plánuje v tomto roku z predaja vlastných výrobkov a služieb utŕžiť viac ako 2,5 mld. Sk. Vlani za predaj vlastných výrobkov a služieb dosiahla tržby na úrovni 2,187 mld. Sk. "Tento nárast bude okrem zvýšenia objemu pôvodnej výroby čiastočne spôsobený aj nábehom novej produkcie pre automobilový priemysel," uviedol pre agentúru SITA finančný riaditeľ spoločnosti Miroslav Sochuliak. Ako pokračoval, v tomto roku plánuje firma predovšetkým kvôli začiatku výroby pre automobilový priemysel preinvestovať približne 170 mil. Sk. "Najviac prostriedkov je pritom určených na výstavbu novej budovy a na kúpu nových výrobných zariadení," spresnil finančný riaditeľ. Spoločnosť zároveň plánuje v tomto roku priemerne zamestnávať 1 117 pracovníkov.

Spoločnosť Panasonic Electronic Devices Slovakia vlani vygenerovala pridanú hodnotu vo výške 421,4 mil. Sk, čím medziročne poklesla o 16,8 mil. Sk. Výrobca elektroniky však ukončil minuloročné hospodárenie s čistým ziskom vo výške 85 mil. Sk, čím dosiahol jeho medziročný nárast o 60 mil. Sk. V minulom roku pritom firma priemerne zamestnávala 1 058 pracovníkov.

Spoločnosť Panasonic Electronic Devices Slovakia, ktorá je 100-percentnou dcérskou spoločnosťou nemeckej firmy Panasonic Electronic Devices Europe GmbH, sa zaoberá prevažne výrobou tunerov, zdrojov, riadiacich dosiek a diaľkových ovládaní. Panasonic je jednou z obchodných značiek japonskej spoločnosti Matsushita Electric Industrial, ktorá je jedným z najväčších výrobcov spotrebnej elektroniky na svete. Panasonic Electronic Devices Slovakia má v súčasnosti dva výrobné závody v Trstenej a Starej Ľubovni.

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenská sporiteľňa aj naďalej dominuje na trhu s úvermi
<< predchádzajúci článok
Dexia banka za tri štvrťroky s hrubým ziskom 327,7 mil. Sk