Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

31. októbra 2006

Slovenská sporiteľňa aj naďalej dominuje na trhu s úvermiSlovenskej sporiteľni sa aj v treťom štvrťroku 2006 podarilo posilniť postavenie na trhu s úvermi. Objem poskytnutých úverov klientom dosiahol k 30. septembru 2006 takmer 120 miliárd korún. Opäť ...Zdieľať

BRATISLAVA 31. októbra (WN/PR) - Slovenskej sporiteľni sa aj v treťom štvrťroku 2006 podarilo posilniť postavenie na trhu s úvermi. Objem poskytnutých úverov klientom dosiahol k 30. septembru 2006 takmer 120 miliárd korún. Opäť najrýchlejšie rástli úvery na zabezpečenie bývania. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka je ich objem vyšší o 74 %.

„K nárastu objemu poskytnutých úverov prispel pokračujúci rast životnej úrovne obyvateľstva a začiatkom roka aj historicky najnižšie úrokové sadzby. Ani ich zvýšenie v poslednom období klientov neodradil a záujem o naše úvery neustále prudko rastie,“ hodnotí vývoj za prvé tri štvrťroky 2006 vedúci odboru financovania Slovenskej sporiteľne Martin Kaňa.

V nastúpenom trende pokračujú aj úvery na zabezpečenie bývania. Od začiatku roka do 30. septembra 2006 využili klienti Slovenskej sporiteľne ďalších 9,36 miliárd úverov na zabezpečenie bývania (ÚverPLUS na bývanie a hypotekárny úver) a ich celkový objem dosiahol 26,4 miliárd korún, čo predstavuje takmer tretinový podiel na trhu.

Naši klienti využívajú na financovanie bývania od začiatku roka 2005 najmä ÚverPLUS na bývanie, ktorý poskytujeme až do 100 % hodnoty založenej nehnuteľnosti. Pri úvere poskytnutom do 70 % hodnoty založenej nehnuteľnosti klient nemusí dokladovať jeho účel.

Porovnávania čisto hypotekárnych úverov neodrážajú skutočnú situáciu na trhu s úvermi na zabezpečenie bývania. „Štatistiky, ktoré porovnávajú iba výsledky bánk v klasických hypotekárnych úveroch, nie sú komplexné, keďže nezahŕňajú alternatívne produkty bánk určené na zabezpečenie bývania (ako náš ÚverPLUS na bývanie). Naši klienti pred hypotékou väčšinou uprednostňujú ÚverPLUS na bývanie. V celkovom porovnaní úverov na zabezpečenie bývania sme jednotkou na trhu,“ dodáva Martin Kaňa.

Slovenská sporiteľňa je s 2,5 miliónom klientov najväčšou komerčnou bankou na Slovensku. V roku 2005 a 2006 získala ocenenie časopisu Euromoney Najlepšia banka na Slovensku. Renomovaný týždenník The Banker udelil Slovenskej sporiteľni v roku 2005 ocenenie Banka roka. Jej jediným akcionárom je rakúska Erste Bank – jedna z najväčších bánk v stredoeurópskom regióne podľa počtu klientov aj bilančnej sumy. Slovenská sporiteľňa má dlhodobo vedúce postavenie v oblasti celkových aktív, vkladov klientov, v počte obchodných miest a bankomatov a je jednotkou aj na trhu s úvermi. Je aktívnym účastníkom slovenského peňažného a devízového trhu. Komplexné bankové služby so zameraním na retailových klientov a malých a stredných podnikateľov poskytuje v 285 obchodných miestach a desiatich obchodných centrách vo všetkých regiónoch Slovenska.

Bližšie informácie:

Slovenská sporiteľňa, a. s., sekcia komunikácie

Suché mýto 4, 816 07 Bratislava

Miriam Fuňová, tel. 5850 2575, fax 5296 2738, e-mail: funova.miriam@slsp.sk

press@slsp.sk

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
5. ročník medzinárodného kongresu ITAPA bude „nabitý“ novinkam
<< predchádzajúci článok
Panasonic Electronic Devices Slovakia plánuje zvýšiť tržby