Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. októbra 2021

Pandémia koronavírusu urýchlila šírenie nenávistných prejavov a extrémistickej propagandyPandémia koronavírusu urýchlila šírenie nenávistných prejavov a extrémistickej propagandy od džihádistov po pravicových a ľavicových ...Zdieľať
ockovanie koronavirus 676x451 14.10.2021 (Webnoviny.sk) - Pandémia koronavírusu urýchlila šírenie nenávistných prejavov a extrémistickej propagandy od džihádistov po pravicových a ľavicových extrémistov.


V tlačovej správe to konštatuje slovenský rezort vnútra k 10. výročiu Siete Európskej únie na zvýšenie povedomia o radikalizácii (RAN). Konšpiračné prejavy a teórie podnecujúce násilie ministerstvo v tejto súvislosti označilo za jednu z najvýraznejších hrozieb, ktorým v súčasnosti čelíme.

Pandémia COVID-19 priniesla podľa rezortu vnútra pre RAN nové výzvy. „Kým vo svojich začiatkoch bola prevencia zameraná na prejavy islamského extrémizmu a terorizmu, dnes sú to čoraz viac krajne pravicoví prívrženci a v kontexte pandémie aj konšpiračné teórie a dezinformácie v online priestore," uvádza rezort.

Zároveň konštatuje, že situácia viedla k eskalácii snáh o rozvrat demokratických hodnôt a polarizácie spoločnosti prostredníctvom konšpiračných naratívov prítomných predovšetkým v online prostredí a tiež podnecovaniu k nenávisti k náboženským či etnickým menšinám.

Na Slovensku je podľa ministerstva táto problematika aktuálna aj v kontexte prípadov napadnutí mobilných očkovacích jednotiek a zdravotníkov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pandémia koronavírusu urýchlila šírenie nenávistných prejavov a extrémistickej propagandy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezidentský palác a ďalšie dominanty viacerých slovenských miest sa rozsvietia na ružovo
<< predchádzajúci článok
Súdnictvo na Slovensku je medzi ľuďmi vnímané ako slabé a nedôveryhodné

Pandémia koronavírusu urýchlila šírenie nenávistných prejavov a extrémistickej propagandy - diskusné fórum čitateľov