20. septembra 2013

Pánik spečatil víťazstvo Tampy Bay nad Nashvillom

V siedmich prípravných zápasoch NHL, ktoré sa hrali v zámorí v noci na piatok, sa bodovo presadil jediný slovenský hokejista. Útočník Tampy Bay Richard Pánik v 43. minúte gólom v presilovke ...

New York 20. septembra (TASR) - V siedmich prípravných zápasoch NHL, ktoré sa hrali v zámorí v noci na piatok, sa bodovo presadil jediný slovenský hokejista. Útočník Tampy Bay Richard Pánik v 43. minúte gólom v presilovke spečatil suverénne víťazstvo Lightning nad Nashvillom 5:1. Pánik, ktorý strávil na ľade vyše 15 minút, skóroval bekhendom zo svojej jedinej strely v stretnutí.

Zo slovenského pohľadu bol zaujímavý aj duel Buffala s Carolinou (5:2), v ktorom nastúpil obranca Hurricanes Andrej Sekera proti svojmu bývalému zamestnávateľovi. Slovenský zadák bol s 23:03 min navyťažovanejším korčuliarom na ľade, do štatistík si však zapísal len dve strely a dve mínusky.

Dvaja hráči spod Tatier sa predstavili v súboji Bostonu s Detroitom, v ktorom hostia rozdrvili finalistu minulého ročníka 8:2. Kapitán Bruins Zdeno Chára (23:29 min, mínuska, dve strely, dve tr. minúty) ani Tomáš Tatar (16:31 min) v drese Red Wings sa bodovo nepresadili.

Výsledky prípravných zápasov:

Boston - Detroit 2:8, Buffalo - Carolina 5:2, New Jersey - Islanders 3:5, Ottawa - Toronto 2:3, Tampa Bay - Nashville 5:1 (za domácich PÁNIK 1+0), Chicago - Pittsburgh 3:4 pp a sn, Winnipeg - Minnesota 1:4