Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. mája 2024

Pápež František zaslal Čaputovej list, v súvislosti s atentátom na Fica vyjadruje slovenskému národu solidarituPápež František zaslal úradujúcej prezidentke Zuzane Čaputovej list v súvislosti so stredajším atentátom na premiéraZdieľať
vatican_pope_32982 676x451 18.5.2024 (SITA.sk) - Pápež František zaslal úradujúcej prezidentke Zuzane Čaputovej list v súvislosti so stredajším atentátom na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) na výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej.


Vyjadril v ňom solidaritu a blízkosť a uviedol, že správu o útoku na predsedu slovenskej vlády prijal s bolesťou. Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Svätý otec napísal, že odsudzuje tento zbabelý násilný čin a uistil hlavu štátu o svojich modlitbách za Ficovo skoré uzdravenie a zotavenie.

Chcel by som tiež vyjadriť slovenskému národu blízkosť a solidaritu v tomto okamihu skúšky. Zvolávam naň požehnanie Všemohúceho, aby vo vašej krajine vládli svornosť a pokoj," uviedol v liste.Zdroj: SITA.sk - Pápež František zaslal Čaputovej list, v súvislosti s atentátom na Fica vyjadruje slovenskému národu solidaritu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Motocyklista v Žiline neprežil zrážku s nákladným autom (foto)
<< predchádzajúci článok
Výbuch otriasol vojenskou akadémiou v ruskom Petrohrade, sedem ľudí bolo zranených (video)