Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. mája 2011

Paška nepovedal, kedy podá návrh na odvolanie premiérkyTermín podania avizovaného návrhu na vyslovenie nedôvery premiérke Ivete Radičovej (SDKÚ-DS) zostáva nejasný, nepovedal ho ani predseda ...Zdieľať
bez nazvu Podpredseda SMER-SD Pavol PaškaFoto: SITA/Michal Burza BRATISLAVA 29. mája (WEBNOVINY) - Termín podania avizovaného návrhu na vyslovenie nedôvery premiérke Ivete Radičovej (SDKÚ-DS) zostáva nejasný, nepovedal ho ani predseda poslaneckého klubu opozičnej strany Smer-SD Pavol Paška v relácii STV O päť minút dvanásť. "Nech sú trpezliví aj naši koaliční partneri aj verejnosť, možno na budúce bude lepšie, keď jednoducho prídeme podáme a začneme v parlamente diskutovať, pretože aj príklad s týmto návrhom ukazuje, že sa veľmi rýchlo odišlo od tej podstaty, o ktorej by som rád hovoril a stále sa opakuje otázka Kedy? Kedy? Kedy?," povedal Paška. Moderátor mu pripomínal, že predseda strany Robert Fico už avizoval, že návrh podajú. Paška pripomenul, že v parlamente majú 62 poslancov a rozhodnú sa podať tento návrh "v ten správny čas", kedy budú mať pocit, že sa ukáže kontext, ale aj sila argumentov, ktoré dávajú dokopy. "Ukáže sa vo veľmi krátkej budúcnosti, ďalšie argumenty a informácie, ktoré diskreditujú pani premiérku Radičovú," myslí si Paška. Podľa neho treba ešte rozšíriť niektoré okruhy. "Konkrétny termín nepoviem," vyhlásil Paška a dodal, že "tie dôvody nepominuli, práve naopak, som presvedčený, že tie dôvody sa nabaľujú". Podľa Pašku aj posledné dni ukázali, že premiérka koná úplne inak, ako sľubovala.

Podľa Pašku 11 mesiacov pôsobenia premiérky Radičovej ukazuje, že je veľmi veľa dôvodov na vyslovenie nedôvery. Podľa neho si treba uvedomiť, že primárnym cieľom odvolávania člena vlády je naozaj pokúsiť sa odvolať nekompetentného člena vlády a na druhej strane je to zhutnený priestor na parlamentnej pôde, ako popísať všetky dôvody. Teraz ho prekvapuje, že namiesto komunikácie o dôvodoch, "prečo je pani premiérka nedôveryhodná, prečo ju považujeme za klamárku, za človeka, ktorý neplní sľuby s ktorými išla do volieb," tak sa na nich z každej strany valí otázka, kedy podajú návrh na jej odvolanie. Podľa Pašku sú dôvody na odvolanie Radičovej jasné - považuje ju za figúrku vo vlastnej strane, ktorú ovládajú Mikuláš Dzurinda a Ivan Mikloš, predsedov koaličných strán, ako aj ďalších členov koalície.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MMF odmieta tvrdenia, že Grécko nesplnilo rozpočtové ciele
<< predchádzajúci článok
Poslancov čaká ďalšia časť seriálu o rušení imunity

Paška nepovedal, kedy podá návrh na odvolanie premiérky - diskusné fórum čitateľov