Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. mája 2011

Rafaj sa neobáva, že by v NR SR zanikol klub SNSPodpredseda SNS a predseda poslaneckého klubu strany Rafael Rafaj sa vôbec neobáva, že by ich klub po odchode Anny Belousovovej a Rudolfa Pučíka prestal existovať. ...Zdieľať
rafaj Rafael RafajFoto: SITA/Nina Bednáriková BRATISLAVA 29. mája (WEBNOVINY) - Podpredseda SNS a predseda poslaneckého klubu strany Rafael Rafaj sa vôbec neobáva, že by ich klub po odchode Anny Belousovovej a Rudolfa Pučíka prestal existovať. "Doteraz sa to ešte nestalo, aby strana, ktorá prešla voľbami, by v priebehu volebného obdobia stratila svoj klub," vyhlásil Rafaj v relácii Slovenskej televízie O päť minút dvanásť. Podľa neho platí status quo a odvolával sa aj na ich právnu analýzu, ktorú si podľa Rafaja osvojil aj predseda ústavnoprávneho výboru. Rafaj vysvetľoval, že podľa spomínanej analýzy nie je možný zánik klubu tým, že jeden alebo dvaja poslanci by z tohto klubu odišli a znížilo by sa kvórum jeho členov pod osem. Klub totiž vznikol na začiatku volebného obdobia na základe volieb a rozhodnutia občanov, ktorí posunuli konkrétnu stranu do parlamentu. "Mám taký pocit, nechcem ale predbiehať, že s podobnou právnou analýzou príde zrejme aj predseda parlamentu," dodal Rafaj.


Ani podpredseda OKS a poslanec parlamentu Ondrej Dostál (kandidoval za Most-Híd) si nemyslí, že by teraz mal klub SNS zaniknúť, keď jeho počet členov klesol pod osem. "Tá formulácia nie je úplne jasná, myslím si, že by bolo lepšie, keby to bolo jasne zadefinované, pri akom počte zaniká klub," vyhlásil Dostál. Osobne sa prikláňa k tomu, že klub má byť zachovaný.

Rafaj sa nemyslí, že by sa mohla opakovať situácia, keď sa v minulosti rozišli cesty Jána Slotu a Anny Belousovovej a potom sa ani jedna z rozdelených strán do parlamentu vo voľbách v roku 2002 nedostala. "Toto je úplne iná situácia, nevstupuje sa dvakrát do tej istej rieky," povedal Rafaj. Podľa neho je jedno, či v zozname strán vznikne 141 politická strana, chlieb lacnejší nebude. "Je takou tradíciou, že neúspešní politici si zakladajú nové politické subjekty, ale nemáme dôvod sa tomu venovať," povedal Rafaj.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poradca vlády v Berlíne podporil zníženie dlhu Grécka
<< predchádzajúci článok
Nadácia City TV pripravila festival Zlatý žobrák

Rafaj sa neobáva, že by v NR SR zanikol klub SNS - diskusné fórum čitateľov