26. júna 2015

Peter Sagan majstrom Slovenska v časovke

V okolí Žiliny sa konajú Majstrovstvá cestnej cyklistiky Slovenskej republiky a Českej republiky. Podujatia začali časovkami jednotlivcov v rôznych kategóriách. Na snímke slovenský cyklista Peter Sagan. Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Žilina 26. júna (TASR) - Peter Sagan sa stal majstrom Slovenska v časovke jednotlivcov. Na spoločnom šampionáte Slovenska a Česka v cestnej cyklistike obsadil na 39 km dlhej trati v okolí Žiliny druhé miesto, keď ho zdolal iba Čech Jan Bárta.

Sagan pri svojom prvom štarte v časovke získal premiérový domáci titul a po prvý raz vo svojej kariére sa postaví v majstrovskom drese na štart úvodnej etapy Tour de France, ktorou taktiež bude jazda proti chronometru. "Časovka bola ťažká, ale som spokojný, preto som sem prišiel. To, že ma Bárta porazil o päť sekúnd, mi nevadí. Vypadlo mi rádiové spojenie, nemal som informácie. Každopádne to bol dobrý tréning pred Tour de France. Fanúšikovia na štarte i po celej trati boli super, aj preto som bral svoj štart v časovke ako povinnosť," povedal v cieli Sagan, ktorý si predchádzajúce štyri tituly slovenského šampióna vybojoval v pretekoch s hromadným štartom.

V kategórii mužov do 23 rokov triumfoval Čech Josef Černý, najlepší zo Slovákov bol Erik Baška na piatej priečke.

M-SR a ČR - časovka - výsledky:
muži - elite: 1. Jan Bárta (ČR/Bora-Argon) 46:42,96, 2. Peter Sagan (SR/Tinkoff-Saxo) +4,71 - prvý v M-SR, 3. Leopold König (ČR/Team Sky) +44,54,... 7. Maroš Kováč (SR/Dukla Trenčín) +3:59,11 - druhý v M-SR, 11. Patrik Tybor (SR/Dukla Trenčín) +4:16,19 - tretí v M-SR
muži do 23 rokov: 1. Josef Černý (ČR/CCC Polkowice) 48:52,46, 2. Daniel Turek (ČR/Cycling Academy p/b Sagan) +57,40, 3. Michal Schlegel (ČR/AWT GreenWay) +1:23,44, ... 5. Erik Baška (SR/AWT GreenWay) +1:39,79 - prvý v M-SR, 11. Juraj Bellan (SR/CT Firefly) +2:49,46 - druhý v M-SR, 15. Andrej Strmiska (SR/CT Firefly) +3:28,85 - tretí v M-SR