18. septembra 2011

Peter Sagan vyhral generálku pred MS

Slovenský cyklista Peter Sagan uspel v generálke na majstrovstvá sveta v Kodani, keď vyhral v talianskom Prate preteky GP Industria & Commercio di Prata (178,5 km). V záverečnom špurte predstihol Sagan ...

peter sagan PRATO 18. septembra (WEBNOVINY) - Slovenský cyklista Peter Sagan uspel v generálke na majstrovstvá sveta v Kodani, keď vyhral v talianskom Prate preteky GP Industria & Commercio di Prata (178,5 km). V záverečnom špurte predstihol Sagan Taliana Lucu Paoliniho z tímu Kaťuša, tretiu priečku obsadil ďalší domáci jazdec Matteo Montaguti z Ag2r. "Generálka na MS mi vyšla na výbornú, ale nechcel som sa pred svetovým šampionátom veľmi zviditeľňovať. V tíme povedali, že sa pôjde na Elia Vivianiho, avšak v závere pretekov začalo pršať a Viviani asi dvadsať kilometrov pred cieľom spadol. Druhý variant bol, aby sme išli na Daniela Ossa. V posledných kilometrov sa išli mestom dva okruhy, vpredu bol Paolini z Kaťuše, ktorého sme stíhali spoločne s Nibalim a s Ossom. Roboli sme mu priestor pre záverečný špurt. Žiaľ, tristo metrov pred cieľom na mokrej vozovke aj Oss nešťastne spadol. Zostal som teda osamotený, tak som sa pustil do finišu s domácim Talianom Lucom Paolinim a napokon som ho pred cieľovou páskou predbehol a zvíťazil," sprostredkoval Saganove slová po pretekoch jeho manažér Jozef Korbel.

Peter Sagan sa najbližšiu nedeľu postaví na svetovom šampionáte spoločne s Petrom Velitsom a Martinom Velitsom na štart individuálnych pretekov s hromadným štartom. Za prvenstvo na pretekoch kategórie 1.1 v Prate si vybojoval 80 bodov do kontinentálneho rebríčka UCI.

Výsledky - GP Industria & Commercio di Prata (178,5 km):
1. Peter Sagan (SR) Liquigas 4:09:41, 2. Luca Paolini (Tal.) Kaťuša, 3. Matteo Montaguti (Tal.) AG2R La Mondiale +4 s, 4. Maxime Bouet (Fr.) AG2R La Mondiale +10, 5. Oscar Gatto (Tal.) Farnese Neri Sottoli +12, 6. Manuel Belletti (Tal.) Colnago-CSF +12