14. augusta 2012

Petra Kvitová získala prvý tohtoročný titul

Víťazka vlaňajšieho Wimbledonu Petra Kvitová sa dočkala svojho prvého tohtoročného ...

petra kvitova vyhrala v montreale Petra Kvitová s víťaznou trofejou po finálovom víťazstve na turnaji v Montreale nad Číňankou Na Li.Foto: SITA/APMONTREAL 14. augusta (WEBNOVINY) - Víťazka vlaňajšieho Wimbledonu Petra Kvitová sa dočkala svojho prvého tohtoročného titulu až v polovici augusta, v pondelkovom finále dvojhry na tenisovom turnaji WTA Rogers Cup v kanadskom Montreale (Premier 5, dotácia 2 168 400 USD, tvrdý povrch Deco Turf II vonku) si poradila s Číňankou Na Li v troch setoch 7:5, 2:6, 6:3.

Česká favoritka nasadená ako piata sa s desiatkou podujatia poriadne natrápila.

Dramatický prvý set trval 62 minút, aktérky si v ňom vypracovali 17 brejkbalov, využili 5 a Kvitová potrebovala rovnaký počet setbalov na jeho ukončenie.

Druhé dejstvo patrilo jednoznačne Číňanke, ale v treťom si už Kvitová víťazstvo nenechala ujsť.

Duel dvoch grandslamových víťaziek z minulej sezóny - wimbledonskej Kvitovej a parížskej Na Li - o ich prvú turnajovú trofej v roku 2012 trval dve hodiny aj 17 minút.

"Prvý set priniesol naozaj poriadnu bitku. Každá hra bola veľmi tesná. Asi som v ňom mala aj trocha šťastia. V druhom sete hrala súperka naozaj veľmi dobre, bola agresívna a nerobila chyby. V prestávke po ňom som sa prezliekla a vravela som si, že teraz to musím byť ja, kto bude tlačiť a diktovať tempo. Potrebovala som tiež zlepšiť prvé podanie," povedala 22-ročná Kvitová, ktorá si pripísala v Montreale svoje ôsme turnajové víťazstvo v kariére.

Zároveň si utvorila osobný rekord na severoamerickom kontinente, doteraz sa na žiadnom tunajšom podujatí nedostala ďalej ako do štvrťfinále. "Mávam tu problémy s astmou, pretože je tu vlhkejší vzduch ako v Európe alebo Austrálii," vysvetlila Češka.

Tridsaťročná Na Li bola tretí raz v tejto sezóne vo finále, ale skončila rovnako ako predtým v Sydney a v Ríme.

Dvojhra - finále:
Petra Kvitová (ČR-5) - Na Li (Čína-10) 7:5, 2:6, 6:3

Štvorhra - finále:
Klaudia Jans-Ignaciková, Kristina Mladenovicová (Poľ./Fr.) - Naďa Petrovová, Katarina Srebotniková (Rus./Slovin.-3) 7:5, 2:6, 10:7 (zápasový tajbrejk)