13. septembra 2008

Piata etapa Okolo Missouri pre Holanďana Van Poppela

Holandský cyklista Boy Van Poppel z tímu Rabobank sa stal víťazom piatkovej piatej etapy pretekov Okolo Missouri. Mladý 20-ročný cyklista, ktorý bol najrýchlejší v záverečnom špurte, vyhral ...

JEFFERSON CITY 13. septembra (WEBNOVINY) - Holandský cyklista Boy Van Poppel z tímu Rabobank sa stal víťazom piatkovej piatej etapy pretekov Okolo Missouri. Mladý 20-ročný cyklista, ktorý bol najrýchlejší v záverečnom špurte, vyhral iba svoju prvú etapu v profesionálnej kariére. Syn víťaza deviatich etáp na najprestížnejších pretekoch Tour de France Jeana-Paula van Poppela zvládol trať dlhú 175,7 km, ktorá viedla zo St. James do Jefferson City, v čase 3:48:42 h. Na druhom mieste došiel do cieľa jeho tímový kolega Belgičan Michael van Stayen. Na pódiové umiestnenie sa dostal aj kanadský jazdec Keven Lacombe, ktorý oblieka dres tímu Kelly Benefit. Vedúcu pozíciu si aj po piatej etapy udržal americký cyklista Christian Vande Velde, ktorý má pred druhým v poradí Austrálčanom Michaelom Rogersom 18-sekundový náskok. Američan skončil v piatkovej etape 19., keď do cieľa došiel v hlavnom pelotóne v rovnakom čase ako víťaz. Tretiu priečku priebežného hodnotenia okupuje dve etapy pred koncom pretekov Kanaďan Svein Tuft. Okolo Missouri - 5. etapa (St. James - Jefferson City, 175,7 km): 1. Boy Van Poppel (Hol.) Rabobank 3:48:42 h, 2. Michael van Stayen (Belg.) Rabobank, 3. Keven Lacombe (Kan.) Kelly Benefit, 4. Mark Cavendish (V. Brit.) Team Columbia, 5. Dominique Rollin (Kan.) Toyota-United, 6. Andrew Pinfold (Kan.) Symmetrics všetci rovnaký čas ako víťaz Priebežné poradie po 5. etape: 1. Christian Vande Velde (USA) Garmin-Chipotle 15:53:55 h, 2. Michael Rogers (Austr.) Team Columbia +18, 3. Svein Tuft (Kan.) Symmetrics +48, 4. George Hincapie (USA) Team Columbia +1:03 min, 5. Tom Danielson (USA) Garmin-Chipotle +1:32, 6. Ben Day (Austr.) Toyota-United +1:33. SITA, AP