28. decembra 2017

Piráti prestrieľali Plzeň, zvíťazili až po predĺžení

Na archívnej snímke hráči Plzne.

Na archívnej snímke hráči Plzne. Foto: TASR/Henrich Mišovič
Praha 28. decembra (TASR) – V štvrtkovom zápase 34. kola najvyššej českej hokejovej ligy prehral Třinec na domácom ľade s Olomoucom 3:4 po samostatných nájazdoch. Domáci sa ešte ani raz v prebiehajúcej sezóne netešili z víťazstva proti tomuto súperovi.

V zápase medzi Chomutovom a lídrom tabuľky z Plzne videli diváci gólovú kanonádu, ku ktorej prispeli aj Slováci v službách domácich - útočník Dávid Skokan a obranca Tomáš Slovák. Súboj sa skončil v riadnom hracom čase 6:6 a o triumfe Pirátov rozhodol v predĺžení Ivan Huml.

Hráči úradujúceho majstra z Brna sa tešili po víťazstve 2:0 z plného bodového zásahu v Pardubiciach. Vítkovice natiahli víťaznú sériu na deväť zápasov, keď zdolali nováčika z Jihlavy 2:1 po predĺžení.

Sumáre:

HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 3:4 po sn (1:1, 2:1, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 19. Krajíček, 21. Irgl, 24. Doudera (MARCINKO) – 5. Jergl, 27. Knotek, 42. Jaroměřský, rozhodujúci sam. nájazd: Vlach

BK Mladá Boleslav – HC VERVA Litvínov 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 23. Válek, 60. Jánský

Piráti Chomutov – HC Škoda Plzeň 7:6 pp (2:2, 0:3, 4:1 – 1:0)

Góly: 14. Vondrka, 15. SKOKAN (SLOVÁK), 41. Koblasa (SKOKAN), 53. Mrázek, 58. Smejkal (SLOVÁK, SKOKAN), 58. Huml, 62. Huml – 1. Gulaš, 8. Schleiss, 25. Mertl, 26. Sklenička, 32. Stach, 59. Stach

HC Dukla Jihlava – HC Vítkovice Ridera 1:2 pp (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)

Góly: 22. Hlinka – 14. Klok (SLOBODA), 64. Olesz

HC Dynamo Pardubice – HC Kometa Brno 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 17. R. Zohorna, 34. H. Zohorna