Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. septembra 2018

Platobná agentúra už vyplatila chovateľom viac ako 4,6 mil. eurIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: FOTO TASR - Romana Buganová
Bratislava 14. septembra (TASR) - Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) vyplatila finančnú podporu žiadateľom o tzv. vnútroštátnu doplnkovú platbu na dobytčie jednotky (DJ). Viac ako 2530 žiadateľov si rozdelilo vyše 4,6 milióna eur. Informovala o tom Zuzana Peiger Ačjaková z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.


"Slovenskí poľnohospodári môžu každoročne požiadať aj o doplnkovú vnútroštátnu platbu na dobytčie jednotky. Financie poskytuje PPA najmenej na jednu dobytčiu jednotku žiadateľovi, ktorý chová dojčiace kravy, ovce a kozy," vysvetlil generálny riaditeľ PPA Juraj Kožuch.

Celkovo bolo podľa neho podaných 2531 žiadostí, PPA schválila pre žiadateľov na rok 2018 na základe vydaných rozhodnutí viac ako 4,6 milióna eur. Žiadateľom už boli peniaze vyplatené.

O doplnkovú vnútroštátnu platbu na DJ môžu poľnohospodári žiadať každoročne. Jednou z podmienok, ktoré musia žiadatelia spĺňať je to, že ovce a kozy musia mať minimálne 12 mesiacov, pričom jedno zviera zodpovedá 0,15 DJ. Platba sa poskytne len v prípade, ak počet schválených DJ je najmenej 1 DJ v akomkoľvek zložení. Sadzba platby bola stanovená na úrovni 59,15 eura/DJ. Poľnohospodári mohli o finančnú pomoc na dobytčiu jednotku na rok 2018 požiadať počas februára tohto roku.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Úroda jabĺk na Zemplíne je veľká, neoplatí sa ich však zbierať
<< predchádzajúci článok
Analytici: Inflácia v auguste zrýchlila, zdraželo telefonovanie

Platobná agentúra už vyplatila chovateľom viac ako 4,6 mil. eur - diskusné fórum čitateľov