03. augusta 2007

Plný zásah slovenských kajakárov-juniorov na MEJ

V piatkovej predpoludňajšej kvalifikácii kajakárov a deblistov na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome v poľskom Krakove boli stopercentne úspešní mladí slovenskí ...

KRAKOV 3. augusta (WEBNOVINY) - V piatkovej predpoludňajšej kvalifikácii kajakárov a deblistov na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome v poľskom Krakove boli stopercentne úspešní mladí slovenskí kajakári. Filip Machaj obsadil desiate miesto, Jozef Adamec skončil trinásty a Ján Janček zajazdil sedemnásty najrýchlejší čas. Všetci traja tak bezpečne postúpili do nedeľného semifinále. V kategórii C2 sa však rovnaký úspech neporadilo napodobniť jedinej slovenskej lodi s posádkou Miroslav Danko - Miroslav Matejka, keď skončili na 11. priečke, iba 0,37 s za poslednou postupovou desiatou pozíciou.

Ďalšia nominovaná posádka Richard Vršanský - Tomáš Frátrik do Krakova nepricestovala. "Oni sú členmi zjazdárskeho juniorského tímu a na slalomárske majstrovstvá Európy boli len dodatočne donominovaní. Pred dvoma týždňami štartovali na majstrovstvách sveta v zjazde v USA a Vršanský tam spolu s Lukášom Poláčkom získali dve zlaté medaily. Po návrate zrejme prišiel typický útlm výkonnosti, k tomu sa mohli pridať reaklimatizačné problémy. Jednoducho sa necítili na to, aby mohli opäť štartovať na pretekoch najvyššieho rangu, a tak do Krakova ani nepricestovali," vysvetlil ich neúčasť na pretekoch vedúci slovenskej výpravy Richard Galovič. V piatok popoludní sú v Krakove na programe kvalifikačné preteky v K1 mužov a C2 pretekárov do 23 rokov.

K1 juniori (postupovalo 40 najlepších):
1. Lukas Mayr (Tal.) 208,03 (2 trestné sekundy), ... 10. Filip Machaj 216,47 (0), 13. Jozef Adamec 217,75 (6), 17. Ján Janček (všetci SR) 220,34 (4)

C2 juniori (postupovalo 10 najlepších):
1. Kamil Gondek, Andrzej Poparda (Poľ.) 240,92 (4), ... 11. Miroslav Danko, Miroslav Matejka 270,64 (6), Richard Vršanský, Tomáš Frátrik (všetci SR) - nenastúpili na štart