Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. februára 2019

Počas minulotýždňovej akcie policajti zaznamenali 1170 priestupkovPočas minulotýždňovej akcie zameranej na správanie pri priechode pre chodcov dopravní policajti zaznamenali 1170 priestupkov a rozdali 1001 pokút. Informovala ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR - František Iván
Bratislava 11. februára (TASR) - Počas minulotýždňovej akcie zameranej na správanie pri priechode pre chodcov dopravní policajti zaznamenali 1170 priestupkov a rozdali 1001 pokút. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.


"Chodcom nedalo prednosť na priechode 22 vodičov. Až 211 chodcov porušilo predpisy a dopustilo sa priestupkov," priblížila hovorkyňa. Policajti však zistili aj ďalšie priestupky. Šiesti vodiči napríklad jazdili po vplyvom alkoholu, 264 prekročilo povolenú rýchlosť a 62 používalo mobil.

Policajti skontrolovali aj cyklistov. Pod vplyvom alkoholu ich jazdilo päť, dokopy sa dopustili 13 priestupkov. "Nedostatky bili do očí aj v prípade šoférov kamiónov, dvaja prekročili predpísané hmotnosti a ďalší štyria nedodržali čas odpočinku. Policajti taktiež odhalili päť trestných činov a ich páchateľov," uviedla Baloghová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lajčák: Gruzínsko chce riešiť konflikt cez konkrétne opatrenia
<< predchádzajúci článok
Worskop na UKF pomôže študentom zvládnuť programovanie

Počas minulotýždňovej akcie policajti zaznamenali 1170 priestupkov - diskusné fórum čitateľov