Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

22. júla 2021

Počet dočasne práceneschopných ľudí sa znížil, najviac ľudí PN zostáva v Prešovskom krajiPriemerná dočasná práceneschopnosť (PN) na Slovensku v júni tohto roka dosiahla 3,60 percenta. Oproti máju tohto roka klesla o 0,34 percentuálneho bodu, medziročne to bolo menej o 0,31 percentuálneho bodu. ...Zdieľať
gettyimages 889171108 676x451 22.7.2021 (Webnoviny.sk) - Priemerná dočasná práceneschopnosť (PN) na Slovensku v júni tohto roka dosiahla 3,60 percenta. Oproti máju tohto roka klesla o 0,34 percentuálneho bodu, medziročne to bolo menej o 0,31 percentuálneho bodu. Priemerná dočasná PN tak už na Slovensku nedosahuje rekordné úrovne. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Sociálna poisťovňa.


Kým v Bratislavskom kraji bolo v júni dočasne práceneschopných 2,13 percenta nemocensky poistených osôb, v Prešovskom kraji priemerná dočasná PN predstavovala 4,35 percenta. Druhú najnižšiu dočasnú PN po Bratislavskom kraji v júni tohto roka vykázal Banskobystrický kraj, a to 3,23 percenta.

Nasleduje Nitriansky kraj, kde priemerná dočasná PN dosiahla 3,71 percenta a Košický kraj s priemernou dočasnou PN 3,80 percenta. Naopak, druhú najvyššiu priemernú dočasnú PN za jún po Prešovskom kraji zaevidoval Žilinský kraj, a to 4,15 percenta, za ním nasleduje Trenčiansky kraj so 4,12 percenta a Trnavský s priemernou dočasnou PN na úrovni 4,01 percenta.

Priemerná dočasná PN vychádza z podielu práceneschopných osôb voči celkovému počtu nemocensky poistených ľudí v danom období. Priemerné percento dočasnej pracovnej neschopnosti vyjadruje podiel kalendárnych dní dočasnej pracovnej neschopnosti na celkovom kalendárnom fonde v sledovanom období.


Zdroj: Webnoviny.sk - Počet dočasne práceneschopných ľudí sa znížil, najviac ľudí PN zostáva v Prešovskom kraji © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Festival Dúhový Pride Bratislava sa odvysiela online, s prejavmi vystúpi viacero známych osobností
<< predchádzajúci článok
Návštevnosť hotelov a penziónov značne vzrástla, stále však výrazne zaostáva za úrovňou spred pandémie

Počet dočasne práceneschopných ľudí sa znížil, najviac ľudí PN zostáva v Prešovskom kraji - diskusné fórum čitateľov