Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

20. januára 2010

POČIATEK: O znížení dane z nafty sme uvažovaliMinisterstvo financií SR uvažovalo podľa ministra Jána Počiatka o znížení spotrebnej dane z nafty už dlhší čas a zavedenie elektronického výberu mýta celý proces ...Zdieľať
Foto: SITA


BRATISLAVA 20. januára (WEBNOVINY) - Ministerstvo financií SR uvažovalo podľa ministra Jána Počiatka o znížení spotrebnej dane z nafty už dlhší čas a zavedenie elektronického výberu mýta celý proces zníženia dane len urýchlilo. "Nad týmto opatrením sme rozmýšľali už naozaj oveľa dlhší čas a zavedenie mýta a potenciálny vplyv na zvyšovanie cien tovarov alebo prepravy bol len katalyzátorom k tomu, aby sme k tomuto kroku nakoniec pristúpili," povedal Počiatek v prvom čítaní k návrhu novely zákona o spotrebnej dane z minerálneho oleja.

Postup vlády pri znižovaní spotrebnej dane z nafty kritizuje opozičná SDKÚ-DS, podľa ktorej sa premiér Robert Fico zľakol oprávneného tlaku dopravcov a pristúpil k zmenám v systéme výberu elektronického mýta, ako aj k zníženiu spotrebnej dane z nafty. Podľa podpredsedu strany Ivana Mikloša mal premiér k zníženiu spotrebných daní pristúpiť už dávno, vzhľadom na výraznejšie prekročenie minimálnej úrovne stanovenej Európskou úniou, ako aj vzhľadom na pozitívny vývoj ekonomiky v predchádzajúcich rokoch.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zamestnanci Seagle Air žiadajú mzdy a odstupné
<< predchádzajúci článok
Rast ekonomiky podľa šéfa MMF prekoná 3 percentá

POČIATEK: O znížení dane z nafty sme uvažovali - diskusné fórum čitateľov