Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. mája 2019

Podľa Trumpa je dobré, že Irán je zmätený z amerického postojaNa snímke americký prezident Donald TrumpZdieľať
Na snímke americký prezident Donald Trump Foto: TASR/AP
Washington 17. mája (TASR) - Americký prezident Donald Trump v piatok uviedol, že je "dobré", ak je Irán zmätený z politiky Spojených štátov.


Trump v tweete kritizoval médiá za "falošné a veľmi nepresné informovanie o Iráne". Podľa jeho názoru má však takéto informovanie aj jeden pozitívny účinok.

"Aspoň Irán nevie, čo si má myslieť, a to môže byť v tomto bode naozaj veľmi dobrá vec!" napísal prezident na Twitteri, z ktorého citovala tlačová agentúra AFP.

Biely dom vysiela v posledných dňoch zmiešané signály a početné americké médiá prinášajú správy, že v Trumpovom kabinete prebieha vnútorný zápas o to, aký tvrdý má byť nátlak na Irán, zarytého nepriateľa Washingtonu.

Trumpova administratíva nariadila stiahnutie svojho diplomatického personálu z Iraku, zostať majú len tí najnevyhnutejší pracovníci. Ako dôvod uviedla hrozby, ktoré predstavujú iracké ozbrojené skupiny podporované Iránom. USA dokonca vyslali do Perzského zálivu lietadlovú loď a ťažké bombardéry B-52, aby boli pripravené odpovedať na prípadný útok, ktorý by bol namierený proti americkým záujmom alebo spojencom v danom regióne.

Podľa amerických médií Trumpov poradca pre národnú bezpečnosť John Bolton, známy ako "jastrab" a zástanca sily, presadzuje tvrdý prístup k Iránu, ale ostatní v administratíve sa tomu vzpierajú.

Samotný Trump nedávno vyhlásil, že musí Boltona "mierniť".

Trump vo štvrtok na otázku americkej spravodajskej stanice CNN, či bude vojna s Iránom, odpovedal: "Dúfam, že nie."

Koaliční partneri USA v Iraku tento týždeň už skôr tvrdili, že tamojší stupeň hrozby sa nijako výrazne nezvýšil. Okrem toho členovia Kongresu požiadali o oboznámenie sa s informáciami, ktoré viedli administratívu k zreteľným prípravám na možný konflikt.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemecko vyplatí odškodné obetiam nacistickej sekty v Čile
<< predchádzajúci článok
Salvini zvolal do Milána európsku krajnú pravicu, Orbán tam nepôjde

Podľa Trumpa je dobré, že Irán je zmätený z amerického postoja - diskusné fórum čitateľov