24hod.sk    Šport    ZOH v Kanade 2010

18. februára 2010

Pohodlné víťazstvo USA nad Nórskom

Americkí hokejisti zvíťazili aj vo svojom druhom vystúpení v A-skupine olympijského turnaja vo Vancouveri, keď ...

Phil Kessel oslavuje prvý gól v sieti Nórska

VANCOUVER 18. februára (WEBNOVINY) - Americkí hokejisti zvíťazili aj vo svojom druhom vystúpení v A-skupine olympijského turnaja vo Vancouveri, keď si vo štvrtok poradili s Nórskom hladko 6:1. Američania mali súboj od úvodu pod kontrolou. Nóri boli zámorskému favoritovi zdatným protivníkom najmä v prvých dvoch tretinách, keď Holtet v oslabení strelil za stavu 0:3 z ich pohľadu vôbec ich prvý gól vo Vancouveri 2010. V závere sa Američania rozstrieľali a dosiahli pohodlné víťazstvo. Hráči USA budú v A-skupine v nedeľu 21. februára bojovať s Kanadou o prvenstvo a priamy postup do štvrťfinále.

Výsledok - A-skupina:
USA - Nórsko 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)
Góly: 3. Kessel (Pavelski), 14. Drury (Callahan, Backes), 26. Kane, 55. Malone (J. Johnson, R. Miller), 57. Rafalski (Parise, Kessel), 60. Rafalski (R. Suter, Pavelski) - 29. Holtet
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, strely na bránku: 39:11, rozhodovali: Joannette, Pellerin (obaja Kan.) - Blumel (ČR), Morin (Kan.), 16 869 divákov

USA: Miller - R. Suter, Rafalski, E. Johnson, Ryan Whitney, J. Johnson, Orpik, Gleason - Parise, P. Šťastný, Kane - Pavelski, Kessel, Malone - Langenbrunner, Kesler, D. Brown - Backes, Drury, Ryan - Callahan.
Nórsko: Grotnes - T. Jakobsen, Trygg, Holos, Tollefsen, Bonsaksen, Lund, Kaunismäki - Vikingstad, Thoresen, Roymark - J. Andersen, Zuccarello Aasen, Hansen - Bastiansen, Olimb, Holtet - K. Forsberg, Laumann Ylven, Spets

Američania sa po góle Phila Kessela v 3. min veľmi rýchlo ujali vedenia. O jedenásť minút sa presadil dorážkou zblízka Chris Drury. Zámorský tím mal duel pevne vo svojich rukách, aj keď v koncovke neboli jeho hráči efektívni. Nóri síce v prvej tretine ohrozili bránku súpera iba dvakrát, Miller mal však pri šanciach Andersena a Spetsa plné ruky práce. Američanom vyšiel aj nástup do druhej tretiny, Pariseho strela ešte neskončila za chrbtom Grotnesa, dorážka Kana však už áno. Nóri boli v druhej časti hry nebezpečnejší, v 29. min sa vo vlastnom oslabení presadil strelou zápästím Holtet. Severský tím mohol pridať ešte ďalšie góly, Miller však ukázal svoje kvality. Nóri sa v prvej polovici tretej dvadsaťminútovky pokúsili ešte s výsledkom čosi urobiť, záverečných 10 minút im však nevyšlo a Američania tromi gólmi spečatili svoje očakávané víťazstvo.