24hod.sk    OH Peking 2008

23. augusta 2008

Pohodlný triumf Spitzovej v cross country, Števková 24.

Pohodlným víťazstvom nemeckej pretekárky Sabine Spitzovej sa skončili sobotňajšie preteky cross country horských cyklistiek na Hrách XXIX. olympiády v čínskom Pekingu. Skúsená 36-ročná Nemka, tretia ...

PEKING 23. augusta (WEBNOVINY) - Pohodlným víťazstvom nemeckej pretekárky Sabine Spitzovej sa skončili sobotňajšie preteky cross country horských cyklistiek na Hrách XXIX. olympiády v čínskom Pekingu. Skúsená 36-ročná Nemka, tretia na OH 2004 v Aténach, si najlepšie poradila s nástrahami 36,7 km dlhej trate a v cieli mala náskok 41 s pred druhou Poľkou Majou Wloszcowskou. Na bronzovej pozícii skončila jedna z favoritiek Irina Kalantjevová z Ruska. Nová olympijská víťazka si v cieli dovolila predviesť pre divákov malé divadielko, keď niekoľko metrov pred cieľom zosadla z bicykla, zdvihla ho a doniesla do cieľa. Až trio favoritiek na zisk najcennejšieho kovu tieto preteky nedokončilo - obhajkyňa zlata spod Akropoly Nórka Gunn-Rita Dähleová-Flesjäová, aktuálna majsterka sveta Španielka Margarita Fullanová-Rierová aj strieborná z Atén Kanaďanka Marie-Helene Prémontová. Slovenská reprezentantka Janka Števková, o ktorej štarte sa rozhodlo iba v posledných dňoch, skončila na konečnom 24. mieste so stratou dvoch kôl za víťazkou. Po neúspešnom vystúpení na OH 2004, keď pre technické problémy preteky nedokončila, členka tímu CK MTB Dohňany naplnila svoj základný cieľ, s ktorým do Pekingu pricestovala - dokončiť preteky. Výsledky sobotňajších pretekov cross country horských cyklistiek na Hrách XXIX. olympiády v Pekingu: ŽENY cross country: 1. Sabine Spitzová (Nem.) 1:45:11 min, 2. Maja Wloszcowská (Poľ.) +41 s, 3. Irina Kalantjevová (Rus.) +1:17 min, 4. Catharine Pendrelová (Kan.) +1:26, 5. Ren Čeng-juan (Čína) +2:29, 6. Petra Henziová (Švajč.) +3:30, 7. Mary McConnelougová (USA) +5:23, 8. Georgia Gouldová (USA) +5:40, ... 24. JANKA ŠTEVKOVÁ (SR) - 2 kolá SITA