Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. decembra 2006

Policajti pri zásahu v Čachticiach konali v súlade so zákonomPri incidente v Čachticiach, kde začiatkom novembra zahynul pri služobnej akcii jeden policajt a ďalší bol ťažko zranený, konali policajti racionálne, v súlade so zákonom a nepodľahli agresii. ...Zdieľať

BRATISLAVA 8. decembra (WEBNOVINY) - Pri incidente v Čachticiach, kde začiatkom novembra zahynul pri služobnej akcii jeden policajt a ďalší bol ťažko zranený, konali policajti racionálne, v súlade so zákonom a nepodľahli agresii. Vyplýva to z výsledkov vnútornej kontroly, ktorá preverovala postup policajtov pri čachtickom zákroku. Taktický postup a spôsob si hliadky zvolili tak, aby chránili život a zdravie ďalších osôb, ktoré boli v dome ako aj samotného útočníka. V tomto prípade išlo o schizofréniu. Nikto nemôže naisto predpokladať, ako by sa zachoval takto chorý muž, keby policajti zvolili inú taktiku, uviedla pre agentúru SITA Marta Bujňáková z Prezídia PZ.

Incident sa odohral v sobotu 4. novembra predpoludním. Psychicky narušený muž napadol svojho brata a privolaní policajti mali asistovať lekárom pri jeho prevoze na psychiatriu. Muž bol zatvorený v izbe, jeden z policajtov zabúchal na dvere, muž otvoril s tým, že polícia ho nezaujíma, že chce plynára. Hliadka sa rozčúleného muža snažila upokojiť, on však za sebou zabuchol dvere. Po chvíli ich však prudko otvoril, vyrútil sa z izby a bodol podporučíka Petra Košťála. Kým ho ošetrovali zdravotníci, bola privolaná posila – traja policajti z OO PZ Nové Mesto nad Váhom. Vedeli, že útočník je nebezpečný a bolo by vhodné privolať kukláčov, no keď sa dozvedeli, že v dome je v ohrození života stará pani a deti, rozhodli sa konať. Po príchode traja ozbrojení policajti prezerali dom a dostali sa až k miestnosti, v ktorej bol aj Ľubomír S. Útočník z izby náhle vybehol a bodol nadporučíka Tibora Bolecha, ktorý útok neprežil. Ďalší dvaja policajti s útočníkom zápasili asi 10 minút, kým sa im podarilo dostať nôž z jeho rúk a nasadiť mu putá. Mohutný muž sa správal nepríčetne, búchal hlavou do zárubní i o rám postele. Spútanému mužovi dali zdravotníci injekciu na upokojenie, no nezabrala a tak dostal ďalšiu dávku. Keď ho chceli preniesť do sanitky, bol mŕtvy. Podľa záverov predbežnej pitvy útočníkovu smrť nespôsobili zranenia, ktoré utrpel počas zákroku.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šéf tajných služieb poprel použitie polónia-210 v Čečensku
<< predchádzajúci článok
Podporu husaciny ocenila aj Európska komisia

Policajti pri zásahu v Čachticiach konali v súlade so zákonom - diskusné fórum čitateľov