Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. decembra 2006

Harabin rešpektuje stanovisko Fica v otázke ŠS SRMinister spravodlivosti Štefan Harabin rešpektuje stanovisko a vyjadrenia premiéra Roberta Fica k otázke existencie Špeciálneho súdu (ŠS). Uviedol to pre agentúru SITA hovorca ministerstva ...Zdieľať

BRATISLAVA 9. decembra (WEBNOVINY) - Minister spravodlivosti Štefan Harabin rešpektuje stanovisko a vyjadrenia premiéra Roberta Fica k otázke existencie Špeciálneho súdu (ŠS). Uviedol to pre agentúru SITA hovorca ministerstva spravodlivosti Michal Jurči. Premiér a zároveň líder strany Smer-SD Fico sa na dnešnom straníckom sneme vyjadril proti zrušeniu ŠS.

Podľa vyjadrenia ministra spravodlivosti Štefana Harabina na piatkovej tlačovej besede sa vyriešením otázky ŠS sfunkční súdny systém a nastavia sa finančné toky dôležité pre prácu iných, hlavne okresných súdov. "Je nepredstaviteľné, aby pol miliardy korún išlo na 14 sudcov, ktorí podľa môjho názoru určite nespasia Slovensko, a máme súdy, kde sú havarijné prevádzkové stavy," povedal minister spravodlivosti. Podľa Harabina je zároveň nepredstaviteľné, aby pre existenciu ŠS boli sudcovia v právnom štáte závislí od policajnej previerky. "To nemáte v žiadnom štáte v Európe. Žiadny nezávislý súd nemôže byť založený na policajných previerkach. Tým stráca nezávislosť," komentoval fungovanie ŠS Harabin.

Minister spravodlivosti predložil 22. novembra do pripomienkového konania Návrh zákona o zrušení Špeciálneho súdu a Úradu špeciálnej prokuratúry. V materiály Harabin navrhuje účinnosť zákona od 1. apríla 2007. Pripomienkové konanie k tomuto návrhu zákona sa končí 11. decembra.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Iuventa pripravuje spustenie programu EÚ Mládež v akcii
<< predchádzajúci článok
Streľba v chicagskom mrakodrape si vyžiadala štyri obete

Harabin rešpektuje stanovisko Fica v otázke ŠS SR - diskusné fórum čitateľov

Nepredstavitelne?9.12. 22:09:05