Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. novembra 2022

Poľsko prijalo ponuku Nemecka, na hranici s Ukrajinou sa rozmiestnia protiraketové systémy



Poľsko plánuje umiestniť protiraketové systémy na ukrajinskej hranici. Tamojší minister obrany Mariusz Błaszczak v pondelok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že prijal ponuku ...



Zdieľať
patriot 676x463 21.11.2022 (Webnoviny.sk) - Poľsko plánuje umiestniť protiraketové systémy na ukrajinskej hranici. Tamojší minister obrany Mariusz Błaszczak v pondelok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že prijal ponuku Nemecka.


V nadväznosti na minulotýždňový výbuch rakety v poľskej dedine Przewodów nemecká ministerka obrany Christine Lambrechtová pre noviny Rheinische Post a General-Anzeiger povedala, že Varšave ponúkli zabezpečenie poľského vzdušného priestoru stíhačkami Eurofighter a systémami Patriot.

„S uspokojením som prijal návrh nemeckej ministerky obrany týkajúci sa rozmiestnenia ďalších systémov Patriot u nás. Počas dnešného telefonického rozhovoru navrhnem, aby bol systém umiestnený na hranici s Ukrajinou,“ uviedol Błaszczak.


Lambrechtová zároveň povedala, že sa Berlín tiež bude snažiť predĺžiť rozmiestnenie nemeckých protiraketových systémov na Slovensku do konca roku 2023. Poľsko a Slovensko sú súčasťou Severoatlantickej aliancie (NATO).


Zdroj: Webnoviny.sk - Poľsko prijalo ponuku Nemecka, na hranici s Ukrajinou sa rozmiestnia protiraketové systémy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Nezavedenie výdavkových limitov do rozpočtu znamená zvrátenie míľnika plánu obnovy
<< predchádzajúci článok
Dobrá voľba a Umiernení rozhodli, že Kusému pozastavia členstvo v strane. Korupcia je zlo, povedal Drucker (video)