Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

15. mája 2019

Poľský minister športu Banka je kandidát na nového prezidenta WADAPoľský minister športu a turizmu Witold Banka je kandidát na nového prezidenta Svetovej antidopingovej agentúry (WADA). Súčasný šéf Craig Reedie odstúpi v decembri po dvoch ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Montreal 15. mája (TASR) - Poľský minister športu a turizmu Witold Banka je kandidát na nového prezidenta Svetovej antidopingovej agentúry (WADA). Súčasný šéf Craig Reedie odstúpi v decembri po dvoch obdobiach vo funkcii.


WADA strieda svojich šéfov medzi predstaviteľmi medzinárodných športových federácií vrátane Medzinárodného olympijského výboru (MOV) a vlád, od roku 2022 už bude mať nezávislého prezidenta. Kandidatúru Banku oficiálne predložia v máji, voľby sa uskutočnia na novembrovom zasadnutí organizácie v Katoviciach.

Tridsaťštyriročný Poliak je bývalý atlét a bronzový medailista v štafete 4x400 metrov z majstrovstiev sveta 2007. Na čelo WADA ho navrhli na úkor viceprezidentky Lindy Hellelandovej z Nórska a člena výkonného výboru Marcosa Diaza z Dominikánskej republiky. Informovala o tom agentúra AFP.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MS 2019: Česi cvičili buly a presilovky, proti Lotyšom idú s Faksom
<< predchádzajúci článok
Finančná správa preveruje nelegálnu propagáciu hazardu počas MS 2019

Poľský minister športu Banka je kandidát na nového prezidenta WADA - diskusné fórum čitateľov