Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. apríla 2010

Polyfunkčné centrum Bory doteraz stálo 140 mil.Polyfunkčné centrum Bory, ktoré má vyrásť za bratislavským Lamačom, doteraz stálo investora 140 miliónov eur. Pre agentúru SITA to uviedol PR manažér a hovorca Private ...Zdieľať
bory Foto: vystavba.info

BRATISLAVA 13. apríla (WEBNOVINY) - Polyfunkčné centrum Bory, ktoré má vyrásť za bratislavským Lamačom, doteraz stálo investora 140 miliónov eur. Pre agentúru SITA to uviedol PR manažér a hovorca Private equity skupiny Penta pre SR Martin Danko. Podľa neho ide o investície vynaložené na nákup pozemkov a prípravu územia, celkové náklady na výstavbu Danko ešte uviesť nechcel. Výstavba centra Bory bude prebiehať v dvoch etapách. Prvou je príprava územia pre výstavbu obchodnej zóny a príprava územia a výstavba obchodno-zábavného centra Bory Mall, kde v súčasnosti podľa Danka prebiehajú prípravné terénne práce a rokovania s kľúčovými nájomcami. V druhej etape firma plánuje výstavbu rezidenčnej časti s bytmi, tá je podľa Danka naplánovaná po roku 2012. "Otvorenie prvých prevádzok obchodnej zóny je naplánované v priebehu roka 2011, otvorenie obchodno-zábavného centra Bory Mall v roku 2012," uviedol Danko.

Nové polyfunkčné centrum Bory, z ktorého by sa mohla stať nová bratislavská štvrť, vyrastie v severozápadnej časti hlavného mesta na území ohraničenom diaľnicou D1 a cestou do Devínskej Novej Vsi v katastrálnom území mestských častí Lamač a Devínska Nová Ves. Na rozlohe približne 220 hektárov vznikne ucelený multifunkčný komplex s rozsiahlou nákupnou zónou, administratívou, bývaním a množstvom príležitostí pre trávenie voľného času. Projekt počíta s vybudovaním dopravného prestupného uzla železnica - autobus - električka, teda s prebudovaním prestupnej stanice mimobratislavskej autobusovej a železničnej dopravy na systém mestskej hromadnej dopravy. Rovnako investori počítajú s mimoúrovňovou križovatkou s predĺžením Saratovskej ulice.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odborníci o ochrane pred povodňami Medzibodrožia
<< predchádzajúci článok
Hromadné prepúšťanie ohrozuje vyše 16 tisíc miest