20. septembra 2013

Poprad zdolal Martin 4:2 v 3. kole extraligy

Na snímke skrumáž pred brankárom Popradu Dušanom Sidorom (v strede) počas zápasu 3. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi HK Poprad - MHC Mountfield Martin v Poprade 20. septembra 2013. Foto: FOTO TASR/Oliver Ondráš
Poprad 20. septembra (TASR) - Prvú tretinu zápasu začali lepšie hostia z Martina, ktorí sa viac tlačili pred bránku Popradu. Vyústením niekoľkých dobrých príležitostí bol únik kapitána Berana zakončený rutinným blafákom – 0:1. Tréner kamzíkov Jančuška svojich zverencov burcoval celú tretinu, no aj napriek zlepšenému pohybu a početným presilovkám v prvom dejstve vyrovnať nedokázali.

Čo sa Popradčanom nepodarilo v prvých 20 minútach, napravil hneď na začiatku prostredného dejstva Jabrocký. Ten zakončil peknú akciu po Sýkorovej prihrávke do odkrytej časti Šúrekovej bránky. Kamzíci razom ožili a začali si vytvárať ďalšie gólové príležitosti. Obliehanie bránky hostí skončilo po delovke McNamaru od modrej dorážkou dobre postaveného Lapšanského – 2:1. V Poprade sa hral otvorený útočný hokej, ani jedno z mužstiev sa nechcelo zmieriť s priebežným výsledkom.

Popradu vyšiel aj vstup do záverečnej časti hry. Presilovku 4 na 3 pretavil domácich kapitán Kroták, ktorý oklamal obranu súpera aj bezmocného Šúreka – 3:1. Martinčania svoju výhodu o dvoch hráčov nepremenili, Markovičov teč zastavil famóznym zákrokom Sidor. Posledný úder uštedril Martinčanom po peknom vysunutí od Krotáka Lapšanský, ktorý nájazd premenil na svoj druhý gól v zápase. Martinu sa podarilo znížiť dve minúty pred koncom duelu, keď spoza hráča vystrelil obranca Novotný – 4:2. Poprad si pripísal po víťazstve nad Martinom prvé body v sezóne.

HK Poprad - MHC Mountfield Martin 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Góly: 22. Jabrocký, 27. Lapšanský, 42. Kroták, 57. Lapšanský - 10. Beran, 59. Novotný. Rozhodovali: Lauff –Jobbágy, Smerek, vylúčení: 8:12, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 820 divákov.

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)