Poprad zvíťazil nad dvadsiatkou 7:3 vo vloženom zápase extraligy

PIlustračná snímka

P
Ilustračná snímka Foto: TASR/František Iván
Poprad 26. septembra (TASR) - Dvadsiatka začala v Poprade sympaticky, ale kamzíci trestali už počas prvej presilovej hry. Sýkora dlho miešal s pukom pri mantineli, jeho nahodený puk Pajpach vyrazil len pred Drábeka a ten sa v 5. minúte nemýlil – 1:0. Vyrovnanie v 9. minúte priniesla učebnicová akcia juniorov Šimuna, Tibenského a Skalického, keď si s milimetrovou prihrávkou i brankárom Srncom poradil posledný menovaný z trojice mladíkov. Už o minútu vrátil vedenie na hokejky Popradčanov Jabrocký – 2:1. Jeho zásah však overil videorozhodca. Tretí gól Popradu pridal Takáč, keď výbornú prácu pri napádaní rozohrávky hostí predviedol Belluš.

Hneď v úvode prostredného dejstva vystihol chybnú rozohrávku juniorky Kroták a zavesil pod hornú žŕdku štvrtý popradský zásah. Minútu po polovici zápasu pridali v pohode hrajúci "kamzíci" aj piaty gól a zdalo sa byť rozhodnuté. K zablúdenému puku sa dostal Paukovček a z tesnej blízkosti bránky prestrelil popradského juniora Pajpacha. Hostia sa nadýchli na konci 36. minúty. Obranca Valjent prekvapivo vystrelil švihom z kruhu a nachytal domáceho brankára Srnca na hruškách. Gólom do šatne znížil náskok Popradu Minárik, keď tesne po návrate Belluša na ľad šťastne tečoval strelu kapitána dvadsiatky Gachulinca od modrej.

Do tretej tretiny vybehli mladí reprezentanti s cieľom vyrovnať a pred Srncovou bránkou vyrábali jeden závar za druhým. Aktívny bol najmä Valjent, ktorý niekoľkokrát tvrdo pálil z dobrej pozície. Gólovú poistku napokon pridal v presilovke Paločko. Ten sa dostal k odrazenému puku a vymiešal blafákom ležiaceho Pajpacha – 6:3. Skóre zápasu uzavrel Belluš tvrdou strelou od modrej, ktorá prešla Pajpachovi pomedzi betóny.

HK Poprad - HK Orange 20 7:3 (3:1, 2:2, 2:0)

Góly: 5. Drábek, 10. Jabrocký, 18. S. Takáč, 21. Kroták, 32. Paukovček, 56. Paločko, 60. Belluš – 9. Skalický, 36. Valjent, 40. Minárik. Vylúčení: 4:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Bednár, Snášel, 578 divákov

HK Poprad: Srnec – Gaborčík, Suchý, Kasík, McNamara, Fabian, Kurali, Nitriansky, Vojsovič – Lapšanský, Mlynarovič, Kroták – Drábek, Jabrocký, Sýkora – Paločko, S. Takáč, M. Nagy – Belluš, Paukovček, Gápa

HK Orange 20: Pajpach – Luža, Gachulinec, Bačik, M. Mikuš, Palovič, Rusina, Valjent, Černák – Šimun, Skalický, Tibenský – Minárik, Mlynčár, Koyš – Schroner, Rehák, Trenčan – Horanský, Gašpar, Rzavský.