26. marca 2016

Portugalsko podľahlo Bulharsku, Ronaldo nepremenil penaltu

Na snímke Portugalčan Cristiano Ronaldo.

Na snímke Portugalčan Cristiano Ronaldo. Foto: TASR/AP
Leiria 26. marca (TASR) - Futbalisti Portugalska otvorili zápasovú prípravu na EURO 2016 prehrou. V sobotňajšom medzištátnom stretnutí podľahli v Leirii Bulharsku 0:1, hoci v zápase mali enormnú územnú aj streleckú prevahu. O jediný "zlepený" gól sa v 19. minúte postaral krídelník Marcelinho.

Portugalčania vyslali smerom na súperovu bránu celkovo tridsať pokusov, len jedenásť z nich však nasmerovali medzi tri žrde. Najaktívnejším zakončovateľom bol Cristianom Ronaldo, no vo všetkých prípadoch stroskotal na bulharskom brankárovi Vladislavovi Stojanovovi. V 67. minúte dokonca nepremenil pokutový kop a z následnej dorážky netrafil prázdnu bránu. Zápas spestrilo vbehnutie fanúšika na hraciu plochu, ktorý tesne pred koncom objal striedajúceho Renata Sanchesa.