Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

04. júna 2021

Poslanci OĽaNO podávajú trestné oznámenie na speváka Jakubca, pobúrilo ich nenávistné video proti RómomSkupina poslancov Národnej rady SR za hnutie OĽaNO sa rozhodla podať trestné oznámenie na spevákaZdieľať
fc8a8980 676x451 4.6.2021  - Skupina poslancov Národnej rady SR za hnutie OĽaNO sa rozhodla podať trestné oznámenie na speváka Martina Jakubca pre video, ktoré je podľa nich plné nenávistných prejavov a nedôstojných urážok voči rómskej komunite na Slovensku.


Ako ďalej hnutie informuje v tlačovej správe, spevák sa vo videu nazvanom „Osadníci zdierajú krajinu. Priemerné prídavky na 11 detí činí 3 663 eur z našich daní a práce" dopustil verejného hanobenia národa, rasy a presvedčenia podľa Trestného zákona.

Video je plné nenávistných prejavov


„Video je plné nenávistných prejavov, zavádzania a informácií, ktoré nie sú pravdivé,“ ozrejmil predseda poslaneckého klubu hnutia Michal Šipoš.

Podľa poslanca hnutia Petra Polláka ml. odkazovať rómskej komunite, aby „žrala potkanov“ alebo hroziť spálením ich chatrčí je úplne mimo základov akejkoľvek dôstojnej komunikácie v demokratickej spoločnosti.

Nenechajú to bez odozvy


„Takéto správanie nemôžeme tolerovať a privierať nad ním oči," uviedol s tým, že vyjadrenia tohto typu sú cestou k ďalšiemu odcudzovaniu rómskej komunity a k prehlbovaniu nenávisti voči nej.

„Preto nie je prípustné, aby sa podobné vyjadrenia nechali bez odozvy," zdôraznil Pollák s tým, že v demokratickej spoločnosti môže človek povedať, čo chce, ale ak tým poruší zákon, bude musieť znášať následky.

Pridali sa aj ďalší


K podaniu trestného oznámenia sa okrem Šipoša a Polláka pripojili aj členovia hnutia Jozef Pročko, Jarmila Vaňová, Anna Remiášová, György Gyimesi, Erik Ňarjaš, Tomáš Šudík, Rastislav Jílek, Andrej Stančík a Juraj Krúpa.

Spevák vo videu kritizuje finančné dávky pre obyvateľov osád. „Slovák drie ako kôň a osadníci sedia na chodníkoch so založenými rukami a čakajú na výplatný termín na prídavky," povedal.


Zdroj: Webnoviny.sk - Poslanci OĽaNO podávajú trestné oznámenie na speváka Jakubca, pobúrilo ich nenávistné video proti Rómom © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Facebook zmrazil Trumpovi účty na dva roky, exprezident to považuje za urážku
<< predchádzajúci článok
Video: Skupina Heľenine oči predstavila nový singel Srdce moje

Poslanci OĽaNO podávajú trestné oznámenie na speváka Jakubca, pobúrilo ich nenávistné video proti Rómom - diskusné fórum čitateľov