Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

30. mája 2021

V Paríži sa konal testovací koncert, zabávalo sa na ňom 5-tisíc osôbTisícky ľudí s rúškami na tvárach a negatívnymi testami na prítomnosť koronavírusu sa zúčastnili na sobotňajšom koncerte v Paríži. Tento experiment by mal Francúzsku ...Zdieľať
virus_outbreak_france_test_concert_51662 1bcc94b9babe457895e741373b9f244b 676x451 30.5.2021  - Tisícky ľudí s rúškami na tvárach a negatívnymi testami na prítomnosť koronavírusu sa zúčastnili na sobotňajšom koncerte v Paríži. Tento experiment by mal Francúzsku poslúžiť na lepšiu pripravenosť pri opätovnej organizácii veľkých podujatí.

Pokusný koncertNa šou v AccorHotels Arene vo východnej časti mesta sa predstavila francúzska rocková skupina Indochine a DJ Étienne de Crecy. Omnoho väčšia pozornosť sa však sústredila na návštevníkov koncertu.

Parížsky úrad verejného zdravotníctva pomohol zorganizovať akciu s cieľom zistiť, či je bezpečné umožniť 5000 ľuďom s rúškami tancovať spolu v otvorenom priestore koncertnej arény bez spoločenských rozostupov.

Vstup zdarma


Do arény mohli prísť osoby vo veku 18 - 45 rokov. Účastníci podujatia mali vstup zdarma, boli však povinní absolvovať tri testy na ochorenia COVID-19, dva pred koncertom a posledný po skončení akcie.

Miera hospitalizácii i počet potvrdených prípadov vo Francúzsku v ostatných týždňoch neustále klesal. Situácia sa však zlepšuje na celom kontinente.

Pokles nových prípadov


Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) a Európskeho centra pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC) zaznamenala Európa tento týždeň najväčší pokles nových prípadov ochorenia COVID-19 a súvisiacich úmrtí v porovnaní s ktorýmkoľvek regiónom sveta. Pod priaznivé čísla sa podpísala predovšetkým napredujúca vakcinačná kampaň.

Podobné testovacie koncerty sa nedávno uskutočnili aj v ďalších európskych krajinách, napríklad v Španielsku, Holandsku a Spojenom kráľovstve.


Zdroj: Webnoviny.sk - V Paríži sa konal testovací koncert, zabávalo sa na ňom 5-tisíc osôb © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čínski astronauti odletia na novú vesmírnu stanicu v júni, ich misia potrvá tri mesiace
<< predchádzajúci článok
Štátnu vedeckú knižnicu navštívilo v minulom roku viac ako 305-tisíc osôb, väčšina virtuálne

V Paríži sa konal testovací koncert, zabávalo sa na ňom 5-tisíc osôb - diskusné fórum čitateľov