Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. mája 2022

Poslanci podľa Grendela spravili z Fica privilegovaného nadčloveka. Ako by rozhodol súd sa už nedozviemeArgument o prepustení Roberta Kaliňáka z vyšetrovacej väzby v skutočnosti hovorí v prospech zbavenia väzobnej imunity Roberta Fica ...Zdieľať
bp_3230 676x451 16.5.2022 (Webnoviny.sk) - Argument o prepustení Roberta Kaliňáka z vyšetrovacej väzby v skutočnosti hovorí v prospech zbavenia väzobnej imunity Roberta Fica (Smer-SD), nie v jeho neprospech. Na sociálnej sieti to uviedol podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽaNO).


Reagoval tak na niektorých poslancov, ktorí si podľa neho našli novú barličku, prečo je vlastne správne, že nezahlasovali za zbavenie väzobnej imunity Roberta Fica.

Súd sa s väzbou nemusí stotožniť


Práve rozhodnutie Najvyššieho súdu SR o prepustení Roberta Kaliňáka podľa Grendela potvrdzuje, že ak prokurátor žiada pre niekoho väzbu, neznamená to automaticky, že sa s tým súd stotožní.

Ak by teda parlament vyhovel prokurátorovi a zbavil by poslanca Roberta Fica väzobnej imunity, neznamenalo by to automaticky, že by ho súd zobral do väzby.

Z Fica je privilegovaný nadčlovek


„Platí to, samozrejme, aj opačne: prepustenie Roberta K. automaticky neznamená, že by rovnako dopadol aj Robert Fico. U každého môže vychádzať obava z ovplyvňovania svedkov z iných argumentov,“ povedal Grendel.

„Ako by teda súd rozhodol v prípade poslanca Roberta Fica?" spýtal sa podpredseda parlamentu a odpovedal, že to sa už nikdy nedozvieme, keďže sa 76 poslancov pri hlasovaní o jeho imunite zahralo na sudcov a urobili z neho privilegovaného nadčloveka.


Zdroj: Webnoviny.sk - Poslanci podľa Grendela spravili z Fica privilegovaného nadčloveka. Ako by rozhodol súd sa už nedozvieme © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Konferencia ekvalit: Aby sme uspeli, potrebujeme mužov
<< predchádzajúci článok
Piesňový recitál Petra Mikuláša v slovenských mestách