Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. decembra 2009

Poslanec Rydlo čelil vajíčkovému útokuPoslanec parlamentu Jozef Rydlo (SNS) čelil počas štvrtkovej diskusie vajíčkovému útoku na Filozofickej fakulte (FF) Univerzity Komenského (UK) v Bratislave. Agentúre SITA to potvrdil Rydlo. Témou ...Zdieľať
BRATISLAVA 11. decembra (WEBNOVINY) - Poslanec parlamentu Jozef Rydlo (SNS) čelil počas štvrtkovej diskusie vajíčkovému útoku na Filozofickej fakulte (FF) Univerzity Komenského (UK) v Bratislave. Agentúre SITA to potvrdil Rydlo. Témou diskusie bola poslanecká imunita a jej súčasný rozsah. Okrem Rydla vystúpil pred desiatkami, prevažne mladých ľudí, aj občiansky aktivista Adam Kurta a politológ Juraj Marušiak.


"V čase o 20:00 neznáme osoby hodili na poslanca, ktorý v diskusii obhajoval súčasný stav morálky v parlamente a vysvetľoval zmysel súčasného rozsahu poslaneckej imunity, slepačie vajcia," popísal incident pre SITA Michal Chovanec, koordinátor iniciatívy Stop arogancii v politike. Tvrdil, že zákonodarca potom, ako sa mu dve vajíčka rozbili na obleku a jedno skončilo na stole, pokračoval v diskusii.

Poslanec Rydlo tvrdí, že nemá koho odsudzovať. "Sme v pluralitnej spoločnosti. Niekto hádže slová, niekto vajíčka," povedal SITA Rydlo. Pripomenul, že najdôležitejšie je, že mladí ľudia sa zišli a prišli diskutovať. Mrzí ho skôr neúčasť opozície na štvrtkovej rozlúčke pri skončení decembrovej schôdze parlamentu. "Nikto to nečakal. Ak má však pozvú nabudúce, určite prídem, poslanci by sa mali ukazovať viac," dodal."Bolo to nečakané," povedal SITA politológ Juraj Marušiak zo Slovenskej akadémie vied. Tvrdil, že to boli asi traja chalani, ktorí si sadli do lavíc úplne vpredu. "Sedeli tam v šiltovkách, s nikým nekomunikovali," popísal SITA incident. Nakoniec sa podľa neho zodvihli a potom, čo niečo povedali, tak hodili vajíčka. "Asi boli proti tomu, čo hovoril poslanec o imunite," dodal Marušiak.

Iniciatíva Stop arogancii v politike vyhlásila, že sa s krokom ľudí nestotožňuje. Vyjadruje poľutovanie nad tým, že mladí ľudia v súčasnosti nevidia štandardné cesty riešenia problému nedotknuteľnosti členov zákonodarného zboru. SITA má z incidentu krátke video, ktoré jej poskytla Zuzana Hubková. O stanovisko k prípadu požiadala aj predsedu parlamentu, univerzitu a koaličné strany SNS a Smer-SD.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Integra bola za deťmi v kenskom domove
<< predchádzajúci článok
HRUŠOVSKÝ: Figeľ je lídrom kandidátky

Poslanec Rydlo čelil vajíčkovému útoku - diskusné fórum čitateľov