Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. augusta 2019

Požiare na Sibíri neutíchajú, horí ich vyše 200Na leteckej snímke ruského ministerstva pre mimoriadne situácie je lesný požiar v regióne Krasnojarsk na východe ruskej SibíriZdieľať
Na leteckej snímke ruského ministerstva pre mimoriadne situácie je lesný požiar v regióne Krasnojarsk na východe ruskej Sibíri Foto: TASR/AP
Moskva 12. augusta (TASR) - Na ruskej Sibíri aj naďalej vyčíňajú lesné požiare a nič nenasvedčuje tomu, že by slabli, informuje agentúra DPA s odvolaním sa na pondelňajšie vyjadrenie ruských úradov. Momentálne horí na Sibíri vyše 200 požiarov na celkovej ploche približne 280.000 hektárov.


Napriek úsiliu hasičov dostať oheň pod kontrolu sa požiare v ostatných dňoch rozšírili. DPA pripomína, že na Sibíri horia aj ďalšie požiare s celkovou rozlohou vyše 2,7 milióna hektárov. Tie sú však v tak odľahlých oblastiach, že ich aktuálne ani nehasia, hoci sa rozširujú.

Podľa údajov environmentálnej organizácie Greenpeace požiare v Rusku od začiatku roka zničili už približne 13,4 milióna hektárov lesa, čo je väčšia plocha, než akú zaberá Grécko. Hasiči však zaznamenali aj isté úspechy: podľa ruských úradov sa im len v nedeľu podarilo uhasiť 50 lesných požiarov horiacich na ploche 5700 hektárov.

Ruská Sibír zažíva lesné a stepné požiare každé leto, tie tohtoročné sú však prudšie než v predošlých rokoch, čo súvisí aj so suchom v danej oblasti, píše DPA.

Rusi v lete často zakladajú táboráky a to i napriek varovaniam príslušných úradov, že by tak mohli zapríčiniť lesné požiare. Vo viacerých prípadoch existuje aj podozrenie na zločin podpaľačstva, informuje DPA.

Ľudí v niektorých oblastiach trápi toxický dym z požiarov a preto obviňujú úrady, že pri ich eliminácii nepostupujú dostatočne rýchlo. Vďaka zmene prúdeniu vetra sa už medzičasom zlepšila situácia so zadymením v Irkutsku a ďalších mestách.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
AUTOBUS NARAZIL DO STROMU: 14 ľudí je zranených
<< predchádzajúci článok
Most-Híd plánuje rokovať s SMK na budúci týždeň

Požiare na Sibíri neutíchajú, horí ich vyše 200 - diskusné fórum čitateľov