08. februára 2009

Pre SR dve zlaté, jedno striebro a jeden bronz

Slovenskí reprezentanti vybojovali na víkendových majstrovstvách Európy v zimnom triatlone (beh - horská cyklistika - beh na lyžiach) v lyžiarskom stredisku Látky-Mláky celkovo štyri medaily - dve ...

LÁTKY-MLÁKY 8. februára (WEBNOVINY) - Slovenskí reprezentanti vybojovali na víkendových majstrovstvách Európy v zimnom triatlone (beh - horská cyklistika - beh na lyžiach) v lyžiarskom stredisku Látky-Mláky celkovo štyri medaily - dve zlaté a po jednej striebornej a bronzovej. Stali sa tak v medailovej bilancii treťou najúspešnejšou krajinou.

V sobotných pretekoch jednotlivcov získali z každého kovu jednu. Zlato si v kategórii mužov do 23 rokov vybojoval Peter Mosný, striebro patrí Jane Pastuchovej a bronz Monike Kadlecovej v kategórii junioriek. V hlavných kategóriách mužov a žien elite sú novými majstrami starého kontinentu Nóri Arne Post a Camilla Hottová.
Ani v nedeľných pretekoch štafiet neobišlo Slovensko medailovo naprázdno. V kategórii junioriek štartovalo iba domáce družstvo v zostave Barbora Žideková, Monika Kadlecová, Jana Pastuchová a získalo tak zlaté medaily i titul šampiónok starého kontinentu. Vo všetkých ostávajúcich kategóriách triumfovali ruskí reprezentanti. Medzi mužmi trio Konstantin Lavrentiev, Jevgenij Kirilov, Pavel Andrejev, v kategórii žien Oľga Vostruchovová, Tatiana Čaročkinová, Julia Surikovová a medzi juniormi Pavel Jakimov, Alexander Ivanov, Pavel Chanžin. Slovenskí muži v zložení Ján Holiga, Tomáš Jurkovič, Peter Mosný skončili šiesti a juniori Viktor Vlčko, Filip Lišhák, Milan Jurčo obsadili piate miesto.
V medailovej bilancii zvíťazili Nóri, ktorí získali po tri zlaté a strieborné medaily a jeden bronz. O jeden vzácny kov viac, ale celkovo nižšej hodnoty, vybojovali ruskí reprezentanti. Aspoň jednu medailu získali triatlonisti z ôsmich krajín.