08. februára 2009

Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 6. kola nadstavbovej časti Slovnaft extraligy - skupiny o 7. až 13. miesto: MHC Martin - SkiPark MHK Kežmarok 8:2 (2:0, 2:1, 4:1) Góly: 15. L. ...

BRATISLAVA 8. februára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 6. kola nadstavbovej časti Slovnaft extraligy - skupiny o 7. až 13. miesto:

MHC Martin - SkiPark MHK Kežmarok 8:2 (2:0, 2:1, 4:1)
Góly: 15. L. Havel (Trokan, Klepáč), 18. Themár, 24. Trokan (L. Říha, L. Havel), 32. Trokan (L. Říha, L. Havel), 43. Lašček (Drgoň), 49. Klepáč (L. Říha, L. Havel), 53. Škumát (Lašček, Kolba), 58. Kolba (Lašček) - 39. J. Jelínek (P. Segľa, Palovčík), 45. Šechný (Drotár)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Vantroba (Martin) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - M. Grečko, Gajan, 1250 divákov

Martinčania stále v nekompletnej zostave potvrdili úlohu favorita. V prvej tretine sa pomaly rozbiehali a po góle Havla v presilovke sa začali čoraz viac presadzovať. V 18. min prestrelil Klempu Themár a poslal Martin do dvojgólového náskoku. Na začiatku druhej tretiny mal kontaktný gól na hokejke Drotár, ale Dzubina bol pripravený. V 24. min ponúkol Říha Trokanovi gól ako na podnose - 3:0 a už o 8 minút si táto dvojica úlohu zopakovala. Říha tentoraz vysunul Trokana a ten rýchlym atakom oklamal Klempu - 4:0. Hostia sa potom postupne vytrácali z ľadu. V 35. min sa dokonca na brankára Klempu rútila až trojica Martinčanov, ale puk po osi Beran - Themár - Škumát v sieti neskončil. Na konci druhej tretiny sa z gólu tešili aj Kežmarčania. Jelínkovi stačilo 7 sekúnd, aby zužitkoval presilovku hostí. V 41. min bol Drotár v dobrej pozícii, mieril však opäť iba do Dzubinu. Hneď o dve minúty sa presadil strelou švihom Lašček. Kežmarku vyšla ďalšia presilovka v 45. min a po strele Šechného bol stav 5:2. V 49. min potom rovnako v presilovke zvyšoval Klepáč po ďalšej pohotovej Říhovej prihrávke. Gólovú bodku za zápasom iba priemernej úrovne dal Kolba.

HC´05 Banská Bystrica - MsHK Garmin Žilina 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Góly: 11. Češík (Tonkovič), 28. M. Dian (V. Vlk), 44. Igor Majeský (M. Dian), 52. Tonkovič (Ižvolt), 59. V. Vlk - 42. Škoda (Koložváry)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: M. Kokavec (Žilina) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Grečko - Korba, Smrek, 1 929 divákov

V prvej tretine sa dlho čakalo na šance, viac sa taktizovalo. V 11. min Češík pekne našiel na útočnej modrej Tonkoviča, ktorý prešiel pred Lánička, no neuspel. K odrazenému puku sa dostal práve Češík, ktorý aj s prispením lapačky žilinského brankára otvoril skóre. Nováčik ožil, kombinoval na ľade. O minútu neskôr sa dostal Pardavý pred gólmana hostí, no stav sa nemenil. Vzápätí nepochodil ani Tománek.
Bystričania zvyšovali vedenie až v druhej tretine, ktorá bola zo začiatku bojovná, zdravo agresívna a vyrovnaná. V 28. min po prihrávke Vlka dôsledne sledoval puk Dian, prešiel pred Lánička, jednou rukou si podržal hokejku a oklamal žilinského brankára. Od tohto momentu bolo na ľade vidieť najmä domáce mužstvo. Z brejku mohol skórovať Tonkovič. Potom sa nepresadil Štolc, ktorý v 37. min trafil len do žrde. Najväčšia šanca Žilnčanov prišla paradoxne v oslabení, keď bystrický brankár Petrík vykorčuľoval k pravému kruhu, zle rozohral puk a Kokavec netrafil opustenú bránku.
Na začiatku tretej tretiny sa hosťom napokon podarilo skórovať, keď po peknej prihrávke Koložváryho z ľavej strany tečoval puk Škoda. Dráma sa však nekonala, o dve minúty neskôr sa aktívny Dian natlačil pred Lánička. Puk síce nedostal do bránky ale k Majeskému, ktorý trafil odkrytú časť brány. Bystričania boli pri chuti. Lánička zamestnali Dian, Mrena mieril do žrde, nepresadil sa ani Tománek. Až v 52. min Ižvolt prešiel po pravej strane pred brankára hostí, ktorý puk len vyrazil a Tonkovič sa nemýlil. V 59. min sa ešte presadil Vlk, keď spoza ľavého kruhu namieril puk presne s prehľadom do rohu bránky.

HK Ardo Nitra – ŠKP Poprad 2:1 po samostatných nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 35. Podstavek, rozhodujúci samostatný nájazd T. Chrenko - 20. Lukáč (Kasík)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - J. Tvrdoň, Horínek, 1825 divákov.

Úvod stretnutia sa niesol v znamení dvoch zaujímavých momentov, keď najskôr v 2. minúte rozhodcovia signalizovali vylúčenie hostí za veľa hráčov na ľade, no po niekoľkých konzultáciách svoje rozhodnutie zmenili a v 5. minúte Lapšanský nepotrestal veľkú chybu domácej obrany, položil si Fedora, no trestuhodne netrafil prázdnu nitriansku bránku. Napriek väčšej snahe domácich v ďalších minútach, udreli hostia v závere prvej časti, keď 27 sekúnd pre klaksónom Kasík vysunul spoza vlastnej bránky Lukáča a jeho nenápadná strela spoza obrancu skončila v sieti – 0:1. V úvode druhej tretiny mohol vyrovnať Nitran Samir Saliji, no puk z jeho hokejky skončil na žrdi Šimonovičovej brány a v polovici stretnutia rovnako pochodil počas domácej presilovky Mertel po strele od modrej čiary. V 35. minúte sa však už domáci tešili, keď po chybe obrany hostí využil Podstavek presnou strelou do ľavého horného rohu popradskej bránky presilovku. V tretej časti hry opäť videli diváci taktický boj o deviatu priečku s množstvom osobných súbojov, ale s minimom gólových príležitostí. Na vzruch čakali diváci až do 53. minúty, keď dvojica T. Chrenko - Podstavek ušla do nájazdu na jedného obrancu, no Podstavek ani na dvakrát Šimonoviča neprekonal. Napokon stretnutie vyústilo do predĺženia a keď ani to nerozhodlo, prišli na rad samostatné nájazdy. V nich mal najviac šťastia domáci Chrenko – 2:1.