Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. decembra 2010

Pred budovou súdu v Grécku vybuchla bombaPred budovou súdu v gréckej metropole Atény vo štvrtok ráno vybuchla bomba. Políciu na chystajúcu sa explóziu páchatelia ešte predtým upozornili prostredníctvom výhražného ...Zdieľať
policia grecko Ilustračné foto SITA, APATÉNY 30. decembra (WEBNOVINY) - Pred budovou súdu v gréckej metropole Atény vo štvrtok ráno vybuchla bomba. Políciu na chystajúcu sa explóziu páchatelia ešte predtým upozornili prostredníctvom výhražného telefonátu a bezpečnostné zložky tak mohli oblasť v centre mesta evakuovať. Zatiaľ nie je jasné, či si incident vyžiadal aj zranených. Na televíznych záberoch odvysielaných miestnymi televíznymi stanicami však vidieť na mieste výbuchu hustý dym. Explózia tiež na priľahlých budovách rozbila okná.

K útoku sa doteraz nikto neprihlásil. Všeobecne sa však predpokladá, že za ním stoja grécke anarchistické radikálne skupiny. Prišlo k nemu totiž len niekoľko týždňov predtým, ako súd rozhodne o osude niektorých krajne ľavicových extrémistov, ktorí majú na svedomí podobné incidenty.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sčítanie obyvateľstva sa uskutoční v budúcom roku v celej EÚ
<< predchádzajúci článok
Úrady obvinili štyroch Lukašenkových protikandidátov

Pred budovou súdu v Grécku vybuchla bomba - diskusné fórum čitateľov