Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. novembra 2009

Prezident Obama blahoželal Slovensku k výročiu 17. novembraAmerický prezident Barack Obama zablahoželal občanom Slovenskej republiky k 20. výročiu Nežnej revolúcie. "Osobné pozdravné posolstvo zaslal hosťom slávnostnej galavečere vo Washingtone, ktorou za ...Zdieľať
BRATISLAVA 19. novembra (WEBNOVINY) - Americký prezident Barack Obama zablahoželal občanom Slovenskej republiky k 20. výročiu Nežnej revolúcie. "Osobné pozdravné posolstvo zaslal hosťom slávnostnej galavečere vo Washingtone, ktorou za účasti ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka vyvrcholila v stredu večer washingtonského času séria podujatí k výročiu 17. novembra v USA," informoval hovorca ministerstva zahraničných vecí Peter Stano.


Podľa Stana americký prezident v pozdravnom posolstve pre účastníkov galavečere blahoželal v mene občanov USA ľuďom na Slovensku a v Českej republike a ocenil statočnosť mnohých jednotlivcov, ktorí sa pred dvadsiatimi rokmi snažili o dosiahnutie slobody a ľudských práv. Slovensko a ČR označuje prezident Obama za "hrdých priateľov, cenných partnerov USA v NATO a dôležitých členov EÚ" a obe krajiny ubezpečuje o "neochvejnom záväzku voči pokračovaniu priateľstva medzi našimi krajinami a národmi," uviedol hovorca ministerstva zahraničných vecí.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Mečárovo vysvetlenie Mikolaj nepočkal, z výboru odišiel
<< predchádzajúci článok
Aj dnes bude nad stredným Slovenskom lietať stíhačka

Prezident Obama blahoželal Slovensku k výročiu 17. novembra - diskusné fórum čitateľov