Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. júna 2019

Prezidenti Áder a Radev: Je potrebný rozvoj infraštruktúry z fondov EÚNa snímke sprava maďarský prezident János Áder a bulharský prezident Rumen Radev počas tlačovej konferencie v Budapešti 14. júna 2019.Zdieľať
Na snímke sprava maďarský prezident János Áder a bulharský prezident Rumen Radev počas tlačovej konferencie v Budapešti 14. júna 2019. Foto: TASR/AP
Budapešť 14. júna (TASR) - Maďarsko i Bulharsko musia trvať na tom, aby ich dopravná a energetická infraštruktúra bola rozvíjaná z fondov Európskej únie. Zhodli sa na tom v piatok v Budapešti maďarský prezident János Áder a bulharský prezident Rumen Radev.


Podľa agentúry MTI hlavy štátov skonštatovali, že ak sa tak nestane, rozdiely v Únii sa budú ďalej prehlbovať.

Áder kritizoval administratívne prekážky, ktorými v niektorých krajinách EÚ vytláčajú bulharských či maďarských podnikateľov, ako sa to stalo v prípade prepravcov tovaru.

Maďarský prezident zdôraznil, že jeho krajina je zástancom rozširovania Únie o krajiny západného Balkánu. "Európske spoločenstvo nebolo v tejto otázke v uplynulých rokoch dôveryhodné, ale ani vypočítateľné," zdôraznil.

Maďarská hlava štátu podotkla, že aj v otázke migrácie majú Maďarsko a Bulharsko totožné názory, a to v principiálnej i praktickej rovine.

(spravodajca TASR Ladislav Vallach)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fakultu informatiky STU povedie od decembra nový dekan I. Kotuliak
<< predchádzajúci článok
Premiér žiada P. Gajdoša a M. Lajčáka o stanovisko ku kauze vrtuľníkov

Prezidenti Áder a Radev: Je potrebný rozvoj infraštruktúry z fondov EÚ - diskusné fórum čitateľov