Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. júla 2019

Prezidentku znepokojuje situáciou s ľudskými právami v ČíneNa snímke prezidentka Zuzana Čaputová.Zdieľať
Na snímke prezidentka Zuzana Čaputová. Foto: TASR Martin Baumann
Bratislava 10. júla (TASR) - Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila znepokojenie a obavy zo zhoršujúcej sa situácie v oblasti ochrany ľudských práv v Číne. Urobila tak na stredajšom stretnutí s ministrom zahraničných vecí Čínskej ľudovej republiky Wang Im v Prezidentskom paláci. Informovala o tom prezidentská kancelária na svojom webe.


Prezidentku znepokojuje zadržiavanie právnikov a ľudskoprávnych aktivistov, ako aj postavenie etnických a náboženských menšín v Číne. Zároveň vyjadrila očakávanie pokroku v ľudskoprávnom dialógu medzi Európskou úniou a Čínou.

V rozhovore s Wangom, naopak, ocenila podporu Číny pre globálne úsilie v boji s klimatickou krízou. Zhodli sa, že ide o jednu z najdôležitejších výziev, ktorým svet čelí.

Hlavnými témami rozhovoru boli rozvoj dvojstranných vzťahov v kontexte 70. výročia nadviazania diplomatických stykov, možnosti spolupráce pri riešení globálnych výziev a otázky ochrany ľudských práv. Prezidentka vyjadrila presvedčenie, že vzájomný dialóg má byť založený na hodnotách, ktoré SR ako člen EÚ vyznáva.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NDS v auguste vypíše súťaž na zhotoviteľa úseku D1 s tunelom Višňové
<< predchádzajúci článok
Železničná doprava medzi Šaľou a Tvrdošovcami zostáva prerušená

Prezidentku znepokojuje situáciou s ľudskými právami v Číne - diskusné fórum čitateľov