Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. marca 2019

Pri obci Zbudské Dlhé niekto nelegálne vyrúbal takmer 90 stromovV blízkosti obce Zbudské Dlhé, okres Humenné, niekto nelegálne vyrúbal takmer 90 stromov. Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová v tejto ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR - Michal Svítok
Koškovce 14. marca (TASR) – V blízkosti obce Zbudské Dlhé, okres Humenné, niekto nelegálne vyrúbal takmer 90 stromov. Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová v tejto súvislosti informovala, že vo veci trestného činu krádeže vedie trestné stíhanie poverený príslušník obvodného oddelenia Policajného zboru v Koškovciach, okres Humenné.


"K skutku malo dôjsť v čase od 7. januára do 22. februára tohto roka v katastrálnom území obce Zbudské Dlhé. Doposiaľ neznámy páchateľ v lokalite zvanej Pod zálipným v lesných porastoch neoprávnene vyrúbal drevnú hmotu," uviedla hovorkyňa s tým, že išlo o 46 bukov a 41 hrabov. "Išlo teda celkovo o 87 stromov v objeme takmer 46 kubických metrov drevnej hmoty," dodala.

Škoda bola vyčíslená takmer na 2300 eur. Trestná sadzba odňatia slobody pri tomto trestnom čine je pre páchateľa stanovená až na dva roky.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Boeing bude znášať poškodenie povesti, ale aj finančné škody
<< predchádzajúci článok
Fiat Chrysler Automobiles zvolá do servisov takmer 863.000 áut

Pri obci Zbudské Dlhé niekto nelegálne vyrúbal takmer 90 stromov - diskusné fórum čitateľov