Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. novembra 2023

Pri obliehaní Pásma Gazy denne zomrie alebo utrpí zranenia vyše 400 detí, zábery z miest útokov sú strašnéViac ako 400 detí denne pri obliehaní Pásma Gazy Izraelom zomrie alebo utrpí zranenia, varoval Detský fond Organizácie Spojených národov (UNICEF) vyzývajúc na okamžité ...Zdieľať
israel_palestinians_gaza_children_34138 676x451 2.11.2023 (SITA.sk) - Viac ako 400 detí denne pri obliehaní Pásma Gazy Izraelom zomrie alebo utrpí zranenia, varoval Detský fond Organizácie Spojených národov (UNICEF) vyzývajúc na okamžité humanitárne prímerie.

Detské obete počítajú v tisícoch


Od 7. októbra, začiatku vojny Izraela proti palestínskemu militantnému hnutiu Hamas, podľa organizácie údajne zomrelo pri bombardovaní viac ako 3 500 detí a vyše 6 800 ďalších utrpelo zranenia. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktDeti už toho pretrpeli príliš veľa. Zabíjanie a zajatie detí sa musí zastaviť. Deti nie sú cieľom,“ uvádza sa v stredajšom vyhlásení, ktoré bolo zverejnené po druhom dni po sebe nasledujúcich smrteľných izraelských náletov na utečenecký tábor Džabálijá na severe Pásma Gazy.

Otrasné zábery z miesta útokov


Zábery z miesta útokov v tábore UNICEF označil za „strašné a otrasné“. UNICEF uviedol, že ešte nemá odhady o počte mŕtvych detí v tábore. Zdravotníci na mieste pre CNN uviedli, že stovky ľudí utrpeli zranenia a zomreli, medzi nimi aj deti.

Izraelská armáda sa vyjadrila, že zaútočila na tábor, pretože tam boli militanti Hamasu, pričom niekoľko ich zabila. Utečenecké tábory podľa UNICEF-u spadajú pod ochranu medzinárodného práva a strany v konflikte majú povinnosť rešpektovať a chrániť civilistov pred útokmi.

UNICEF opakuje svoju naliehavú výzvu všetkým stranám konfliktu na okamžité humanitárne prímerie, na zabezpečenie ochrany všetkých detí a na bezpečný a neobmedzený humanitárny prístup na poskytovanie záchrannej pomoci vo veľkom rozsahu v Pásme Gazy podľa medzinárodného humanitárneho práva,“ uvádza sa v jeho vyhlásení.Zdroj: SITA.sk - Pri obliehaní Pásma Gazy denne zomrie alebo utrpí zranenia vyše 400 detí, zábery z miest útokov sú strašné © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusi sa vraj pripravujú na ďalšiu vlnu útokov v Doneckej oblasti, zmenili taktiku
<< predchádzajúci článok
Okresný súd v Žiline začal prejednávať kauzu Fatima, Jankovská na pojednávanie neprišla