Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. septembra 2006

Pri zariaďovaní viliek ŠS došlo k porušeniu viacerých zákonovPri výstavbe a zariaďovaní viliek pre špeciálnych sudcov v Pezinku je podľa ministra spravodlivosti Štefana Harabina na prvý pohľad zrejmé, že došlo k porušeniu viacerých zákonov. "Ide však o ...Zdieľať

PEZINOK 27. septembra (WEBNOVINY) - Pri výstavbe a zariaďovaní viliek pre špeciálnych sudcov v Pezinku je podľa ministra spravodlivosti Štefana Harabina na prvý pohľad zrejmé, že došlo k porušeniu viacerých zákonov. "Ide však o záležitosť, s ktorou špeciálni sudcovia a prokurátori nemajú nič spoločné a nenesú za to žiadnu zodpovednosť. Je to vec bývalého vedenia ministerstva spravodlivosti," vyhlásil dnes Harabin na tlačovej besede v Pezinku po tom, čo si obzrel byty so zariadením pre špeciálnych sudcov a prokurátorov. Podľa neho ceny zariadení sú trojnásobne vyššie ako je bežná cena. Upozornil, že stavebný dozor pri výstavbe viliek vykonával bývalý vedúci úradu ministerstva spravodlivosti Július Fekiač, ktorý nie je zapísaný v zozname stavebných dozorcov a nemá na túto činnosť ani potrebný certifikát.

Podľa Harabina výstavbou a zariaďovaním viliek sa bude zaoberať špeciálna kontrola Najvyššieho kontrolného úradu SR a ministerstva financií. "Sú to veci, ktoré nás nemôžu nechať ľahostajnými. Nevylučujem trestné oznámenia," uviedol.

Harabin avizoval, že pracovníci právneho odboru pripravujú podklady pre prípad, že bývalý minister spravodlivosti Daniel Lipšic nevráti rezortu 2,4 mil. korún, ktoré ministerstvo zaplatilo ešte pod jeho vedením za prieskumy verejnej mienky. "Nejde mi o konflikt, ale o vrátenie štátnych peňazí, ktoré boli použité na súkromné účely," vyhlásil šéf rezortu spravodlivosti. Podľa neho nie je prípustné používať na súkromné veci štátne peniaze. Lipšic si podľa Harabina už prevzal doručenku s výzvou na vrátenie peňazí. V súčasnosti mu plynie na ich vrátenie lehota.
SITA


© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Beňovej koniec vo funkcii je podľa Maňku hypotetický
<< predchádzajúci článok
Maďarský premiér sa ospravedlnil, že klamal

Pri zariaďovaní viliek ŠS došlo k porušeniu viacerých zákonov - diskusné fórum čitateľov