Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. októbra 2006

Princ Charles sa už pripravuje na korunováciuBritský následník trónu princ Charles sa podľa médií chce po prevzatí kráľovských právomocí dať korunovať na dvoch ceremóniách. Okrem tradičnej kresťanskej bohoslužby vo Westminsterskom ...Zdieľať

BRATISLAVA 26. októbra (WEBNOVINY) - Britský následník trónu princ Charles sa podľa médií chce po prevzatí kráľovských právomocí dať korunovať na dvoch ceremóniách. Okrem tradičnej kresťanskej bohoslužby vo Westminsterskom opátstve sa má uskutočniť aj ceremónia, na ktorej sa budú môcť zúčastniť aj zástupcovia iných náboženstiev, uviedol vo štvrtok týždenník The Spectator odvolávajúci sa na nemenované zdroje z okolia 58-ročného princa.

Korunovácia britských kráľov sa koná už viac ako 9 storočí vo Westminsterskom opátstve v Londýne. Nového panovníka korunuje arcibiskup z Canterbury. Podľa týždenníka sa na druhej korunovačnej ceremónii zúčastnia zástupcovia islamu, židovského náboženstva a budhistickej viery. Týmto spôsobom chce Charles vraj zdôrazniť, že sa cíti byť kráľom všetkých náboženských skupín.

Podľa oficiálneho vyjadrenia kráľovského dvora sa však "Princ z Walesu nezúčastňuje na žiadnej diskusii o korunovácii".

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Airbus predá Číne 150 lietadiel typu A320
<< predchádzajúci článok
Zmena na čele SOFTIP, a.s.