Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. októbra 2006

Proces so Saddámom Husajnom treba uzavrieť čo najskôrAmerický minister obrany Donald Rumsfeld sa v pondelok prihovoril za čo najskoršie ukončenie procesu s bývalým irackým diktátorom Saddámom Husajnom. Súd by mal rozhodnúť v prípade obvinení z ...Zdieľať

MANAGUA 3. októbra (WEBNOVINY) - Americký minister obrany Donald Rumsfeld sa v pondelok prihovoril za čo najskoršie ukončenie procesu s bývalým irackým diktátorom Saddámom Husajnom. Súd by mal rozhodnúť v prípade obvinení z genocídy kurdského obyvateľstva v rokoch 1987-1988 a neotvárať ďalšie procesy, hoci si to niektoré hlasy v Iraku želajú, povedal Rumsfeld na konferencii ministrov obrany oboch Amerík v nikaragujskej Manague.

"Bolo by vhodné ukončiť to a vyniesť akýkoľvek rozsudok, pre ktorý sa rozhodnú," povedal Rumsfeld. Ukončenie Saddámovho prípadu vynesením rozsudku v prípade genocídy Kurdov by uzatvorili kapitolu za "nešťastným, odporným a mimoriadne zvráteným režimom", a to by bolo pozitívne, uzavrel Rumsfeld, pričom upozornil, že jeho názor nie je oficiálnym názorom americkej vlády.

SITA.AFP,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zadržiavaní teroristi podali sťažnosť na federálny súd
<< predchádzajúci článok
Počet obetí tajfúnu Xangsane prekročil 160