Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. septembra 2019

Prokurátor zastavil stíhanie Andreja BabišaAndrej Babiš, archívna snímka.Zdieľať
Andrej Babiš, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Praha 2. septembra (TASR) - Štátny zástupca (prokurátor) zastavil po štyroch rokoch stíhanie českého premiéra Andreja Babiša a jeho blízkych v prípade päťdesiatmiliónovej európskej dotácie na výstavbu farmy Čapí hnízdo. Svoje rozhodnutie odovzdal nadriadeným v piatok. Závery ale nemusia byť konečné, informuje v pondelok Deník N s odvolaním sa na dva nemenované zdroje.


Český premiér už v nedeľu povedal, že ak existuje spravodlivosť, štátny zástupca zastaví jeho stíhanie. Ak by aj prokurátor podal obžalobu, Babiš by z čela vlády neodstúpil.

Českému premiérovi hrozí v kauze dotácie na výstavbu multifunkčného areálu Čapí hnízdo v stredných Čechách až desaťročný trest väzenia za dotačný podvod a poškodenie finančných záujmov Európskej únie. Okrem Babiša čelia stíhaniu aj jeho manželka Monika, dcéra Adriana Bobeková, švagor Martin Herodes, ako aj bývalí členovia spoločnosti Čapí hnízdo Jana Mayerová a Josef Nenadál.

Policajti navrhli Babiša a ďalších obvinených v kauze Čapí hnízdo obžalovať 17. apríla. Všetci od začiatku akékoľvek nezákonnosti odmietajú.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Červené víno je zrejme prospešné pre črevá, ale nie je to dôvod začať piť vo veľkom
<< predchádzajúci článok
V Cerovej je zvýšený obsah fluoranténu vo vode

Prokurátor zastavil stíhanie Andreja Babiša - diskusné fórum čitateľov