Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. septembra 2019

Viaceré štáty USA nariadili v súvislosti s hurikánom evakuáciuColin Johnson nesie dosku, ktorú chce pripevniť na okno domu svojho otca počas príprav na hurikán Dorian v americkom Vero Beach v piatok 30. augusta 2019.Zdieľať
Colin Johnson nesie dosku, ktorú chce pripevniť na okno domu svojho otca počas príprav na hurikán Dorian v americkom Vero Beach v piatok 30. augusta 2019. Foto: TASR/AP
Washington 2. septembra (TASR) - Evakuáciu časti obyvateľstva nariadili úrady v amerických štátoch Georgia a Južná Karolína v súvislosti s hurikánom Dorian, ktorý sa približuje k ich územiam. Informovala o tom v noci na pondelok na svojej webovej stránke stanica Sky News.


Evakuácia sa podľa Sky News týka približne 540.000 obyvateľov žijúcich v pobrežných oblastiach štátu Georgia a okolo 830.000 obyvateľov Južnej Karolíny. Evakuáciu nariadili aj v častiach štátu Florida. Všetky tri štáty ležia na juhovýchodnom pobreží USA.

Dorian udrel v nedeľu na severnú časť súostrovia Bahamy. Smršť dosiahla maximálnu rýchlosť vetra 295 kilometrov za hodinu a preradili ju do piatej, najvyššej kategórie.

Americké Národné centrum pre hurikány (NHC) so sídlom vo floridskom meste Miami uviedlo, že Dorian je dosiaľ najsilnejším zaznamenaným hurikánom na severozápade Bahám.

Hurikán na súostroví spôsobil rozsiahle škody na majetku a infraštruktúre. Obete na životoch bezprostredne nehlásili, uviedla agentúra AP s odvolaním sa na bahamské ministerstvo cestovného ruchu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Psychologička: Školáci by mali striedať učenie s oddychom
<< predchádzajúci článok
Červené víno je zrejme prospešné pre črevá, ale nie je to dôvod začať piť vo veľkom

Viaceré štáty USA nariadili v súvislosti s hurikánom evakuáciu - diskusné fórum čitateľov