05. mája 2009

Prvým finalistom SP Artmedia

Futbalisti Artmedie Petržalka sa stali prvými finalistami jubilejného 40. ročníka Slovenského pohára. Obhajca trofeje a úradujúci ligový šampión v semifinálovej odvete remizoval s MFK Ružomberok 1:1, ...

BRATISLAVA 5. mája (WEBNOVINY) - Futbalisti Artmedie Petržalka sa stali prvými finalistami jubilejného 40. ročníka Slovenského pohára. Obhajca trofeje a úradujúci ligový šampión v semifinálovej odvete remizoval s MFK Ružomberok 1:1, no keďže v prvom dueli pred dvoma týždňami zvíťazil pod Čebraťom 3:1, po druhý raz v rade postúpil do finále (hrá sa v stredu 20. mája v Senci). Celkovo je to pre Petržalčanov štvrtá účasť v rozhodujúcom zápase o Slovenský pohár za ostatných šesť rokov. Finálový súper zverencov trénera Michala Hippa vzíde z dvojice MFK Košice - Slovan Bratislava.

Futbal - Slovenský pohár 2008/09 - semifinále - odveta:

FC Artmedia Petržalka - MFK Ružomberok 1:1 (0:0) - prvý zápas: 3:1, do finále SP 2008/09 postúpila Artmedia Petržalka

50. Sylvestr - 74. Lačný, ŽK: 73. Bagayoko, 82. Saláta - 52. J. Maslo, rozhodovali: Chmura - Laskovský, Bobko, 400 divákov

Artmedia: Kamenár - Bagayoko, Struhár, Burák, R, Konečný (46. Čikoš) - V. Horváth (76. T. Kóňa), Saláta, Czinege, Patrik Mráz - Sylvestr, Majtán (54. Caihame)
Ružomberok: P. Penksa - Siva, J. Maslo, Peter Majerník, T. Ďubek - T. Sedlák - Zošák, Sivčevič (58. P. Maslo), Božok - Lačný, Pilár (46. Pešír)

V úvode mali viac z hry domáci a už v 9. min Majtán vyskúšal pozornosť Penksu. Onedlho Czinege vysunul Sylvestra, ale ten namieril vedľa. V komornej atmosfére sa postupne dostávali do zápasu aj Ružomberčania, ktorí na finálovú účasť v Slovenskom pohári museli streliť na Pasienkoch minimálne tri góly. V 22. min vystrelil Božok do stredu bránky a Kamenár si bez väčších problémov poradil s tečovanými pokusmi Sivčeviča a Sedláka. Peknú spoluprácu potom predviedli domáci Mráz s Majtánom, no bol z toho iba roh. Najväčšiu príležitosť v prvom polčase spálil po úniku Majtána ďalší útočník Artmedie Sylvestr, ktorý v 37. min slabo zakončil a Penksa zachránil. Následne v dobrej pozícii nepreloboval hosťujúceho brankára ani Majtán.

Po zmene strán to však už Petržalke gólovo vyšlo, keď v 50. min Mrázovu prihrávku dokopol zblízka do siete Sylvestr - 1:0. Futbalisti spod Čebraťa zvýšili úsilie až v zostávajúcej dvadsaťminútovke a zdramatizovali priemerné stretnutie. V 74. min Zošák kolmo vysunul Lačného, a ten obstrelil Kamenára - 1:1. Útočník MFK mal vzápätí na hlave i druhý gól hostí, ale tentoraz nenamieril presne. Naopak, v 76. min individuálne prenikol Sylvestr, pohral s obranou aj brankárom, svoju tutovku však napokon nevyužil. Hoci sa v závere hostia snažili, po výsledku 1:1 v odvete nebude obhajca prvenstva chýbať vo finále národného pohára.

Hlasy po stretnutí:

Michal Hipp (tréner Artmedie): "Do zápasu sme išli s tým, že máme nahraté. Prvý polčas bol vyrovnaný, hoci Sylvestr a Majtán mali dve dobré šance na skórovanie. Po našom vedúcom góle však malá sústredenosť, zľahčovanie situácie a podvedomie, že sa nič nemôže stať, spôsobili to, že v druhom polčase sme sa dostali pod tlak. Našťastie, súper to nevyužil. V sumáre oboch zápasov sme Ružomberku dali štyri góly, preto si myslím, že náš postup je zaslúžený."

Michal Bílek (tréner Ružomberka): "Naša situácia bola ťažká, pretože sme doma prehrali 1:3. V dnešnom stretnutí bol prvý polčas vyrovnaný. Po prestávke sme inkasovali, dokázali sme sa však gólom vrátiť do zápasu. Mohli sme to ešte viac zdramatizovať, ale Lačný svoju druhú šancu už nevyužil. Opakujem, my sme si postup do finále zahatali už prehrou v Ružomberku."