Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. februára 2011

R. SOBOTA: Z krádeží obvinili 14 mužov a jednu ženuSériu krádeží objasnili rimavskosobotskí policajti. Páchatelia sa ich dopúšťali v období od konca minulého roka do utorka 22. februára. Vyšetrovateľ ...Zdieľať
policia Foto: Ilustračné foto SITA/Nina BednárikováBRATISLAVA 23. februára (WEBNOVINY) - Sériu krádeží objasnili rimavskosobotskí policajti. Páchatelia sa ich dopúšťali v období od konca minulého roka do utorka 22. februára. Vyšetrovateľ obvinil z trestného činu krádeže a v niektorých prípadoch aj z trestného činu porušovania domovej slobody viacero osôb z okresu Rimavská Sobota a Lučenec. Celkovo čelí podozreniu zo spáchania trestného činu 14 mužov a jedna žena. Všetky obvinené osoby sú v súčasnosti stíhané na slobode, informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Vašková.


Medzi obvinenými sú 21-ročný Roman P. a 22-ročný Štefan F. z okresu Rimavská Sobota. Dvojica sa v januári tohto roka dopustila trestných činov krádeže a porušovania domovej slobody. V obci Kráľ násilne vošli do drevenej stodoly vo dvore rodinného domu a tiež do budovy dielne, odkiaľ odcudzili ručný dvojkolesový vozík, bicykle, elektrický kábel a rôzne iné veci, čím spôsobili majiteľovi škodu viac ako 400 eur. V tejto obci vošli aj do dvora ďalšieho rodinného domu, kde z hospodárskej budovy ukradli elektrické medené káble aj malý ručný dvojkolesový vozík, čím majiteľovi spôsobili škodu nie menej ako 150 eur. Páchateľom hrozí v tomto prípade trest odňatia slobody až na 2 roky.

Obvinení 21-ročný Roman a 22-ročný Štefan sa dopustili aj ďalších krádeží, ktoré spáchali v obci Chanava. Kradli tu až v piatich stodolách, ktoré sa nachádzajú v záhradách rodinných domov. Majiteľom ukradli rôzne veci, ako sú elektrické medené káble, elektrické kosačky a iné, čím spôsobili celkovú škodu za najmenej 1 500 eur. Z ďalšej krádeže obvinili 33-ročného Jána I. z okresu Rimavská Sobota. V novembri minulého roku v obci Blhovce násilným spôsobom vošiel do neobývaného rodinného domu, z ktorého ukradol viacero drevených dverí, železné regále a iné veci. Svojim konaním spôsobil majiteľovi škodu za 200 eur. Hrozí mu trest odňatia slobody na dva roky.

Obvineniu z prečinu krádeže čelí 21-ročný Peter H. z Rimavskej Soboty, ktorý 22. januára tohto roku odcudzil drevo z lesného porastu v katastri obce Tomašová v okrese Rimavská Sobota. Páchateľa prichytila hliadka polície práve v čase, keď si z lesa ukradnuté drevo vynášal. Za takúto krádež hrozí páchateľovi taktiež dvojročné väzenie. Drevo kradli aj v ďalších piatich prípadoch, obvineniu čelí pätica z okresu Rimavská Sobota: 24-ročný Július Š., 33-ročný Róbert H., 32-ročný Ernest B., 29-ročný Stanislav H., ako aj 56-ročný Gejza B. Vo všetkých prípadoch mužov pristihla policajná hliadka priamo pri krádeži.

Rimavskosobotský vyšetrovateľ vzniesol obvinenia za krádež vlámaním aj voči 33-ročnému Zoltánovi F., 35-ročnému Eugenovi Š. a taktiež 25-ročnej Eve O. z Lučenca. Vlámali sa do herne v Mestskej záhrade v Rimavskej Sobote. Muži po násilnom vniknutí do herne z jej priestorov ukradli čierny kovový trezor s hotovosťou takmer 4 200 eur. Páchatelia si odniesli aj niekoľko žetónov a hracie šípky. Následne jeden z obvinených zavolal mobilným telefónom 25-ročnej Eve, aby pristavila k herni vozidlo, do ktorého následne naložili ukradnutý trezor a všetci traja z miesta odišli. Spoločnosti z Bratislavy spôsobili celkovú škodu za takmer 2 300 eur. Za uvedený trestný čin hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Obvineniu z krádeže čelí aj 19-ročný Norbert V. z okresu Rimavská Sobota. Páchateľ sa vlámal do obchodu s rozličným tovarom v obci Rumince. Z priestorov predajne ukradol z registračnej pokladne finančnú hotovosť 10 eur. Majiteľovi poškodil aj automat na sladkosti, z ktorého ukradol tiež finančnú hotovosť - 40 eur. Poškodením zariadenia vznikla majiteľovi škoda viac ako 36 eur. Páchateľovi hrozí dvojročný trest odňatia slobody.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
VšZP pokračuje v akcii Bumerang
<< predchádzajúci článok
Kraje majú v Bruseli slabý hlas, tvrdí Georgen

R. SOBOTA: Z krádeží obvinili 14 mužov a jednu ženu - diskusné fórum čitateľov